Antalya EXPO Kulesi'nin temeli Haziran ortasında atılacak!

Antalya EXPO Kulesi'nin temeli Haziran ortasında atılacak!100 metre 70 santim yüksekliğinde yapılacak EXPO Kulesi’nin ihalesi yapıldı ve sözleşme imzalandı. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, haziran ayı ortasında temelin atılacağını söyledi...Antalya'nın simgesi olacak 100 metre 70 santim yüksekliğindeki kulenin ihalesi yapılıp sözleşmesi imzalandı. EXPO Kulesi için açılan proje yarışmasında 127 şartname alınmış, 52 mimari proje raportörlüğe teslim edilmişti.

 

Seçici kurul TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nur Çağlar başkanlığında mimar Osman Aydın, İnşaat Yüksek Mühendisi Nejat Bayülke, mimar Halime Özsüt Şenol ve mimar Işıl Farukoğlu'ndan oluşmuş, Serdar Kızıltaş ile Melike Atay'ın projesi birinci olmuştu.

 

 4 HAZİRAN İTİBARİYLE YER TESLİMİ YAPILDI

 

 Aksu ilçesindeki EXPO 2016 sergi alanında yapılacak olan kule için çalışmalara başlandı. EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, “EXPO Kulesi'nin yapım ile ilgili ihale yapıldı, sözleşme sonuçlandı. 4 Haziran itibariyle yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Şu anda hafriyat çalışmaları yapılıyor. Haziran ayının ortasında kulenin temeli atılacak ve Şubat 2016 sonuna kadar kulemiz tamamlanmış olacak” dedi.İzmir Kent Gazetesi