Antalya Kepez dönüşümüne halktan tam destek!

Antalya Kepez dönüşümüne halktan tam destek! Antalya Kepez dönüşümüne halktan tam destek!

Antalya Kepez’de çalışmaları devam eden kentsel dönüşüm projesine halktan yüzde 99 oranında destek var.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!


Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Antalya Kepez’deki kentsel dönüşüm çalışmalarına halkın tam destek verdiğini söyledi ve ''projede hak sahiplerinin evlerini dönüştürürken bahçelerindeki ağaçları da koruma altına aldık” diye konuştu.

 

Antalya'da Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekare arazide Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesini yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 

 

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler veren Türel, sözlerine şunları ekledi; , "Anaokulu ilköğretim okul alanları yüzde 180, sosyo kültürel tesis alanları yüzde 69, dini tesis ve sağlık tesis alanları yüzde 167 artırıldı. İmar planlarına projemizin içinden geçen raylı sistem güzergâhı işlendi. Bunlara ek olarak semt pazar yeri, Doğa Tarih Müzesi de projede yer aldı" dedi. Projede hak sahiplerinin evlerini dönüştürürken bahçelerindeki ağaçları da koruma altına aldıklarını aktaran Türel, bu amaçla sahadaki 12 bin ağacı proje alanının kuzeyinde ayırdıkları özel bir alana tekrar ektiklerini kaydetti. Türel, "Şu anda nerdeyse sıfır zayiatla tüm ağaçlarımız ektiğimiz alanda serpiliyor. Tümünü inşallah Ekim 2018'de tekrar ekeceğiz. Böyle bir projeden mutluluk duymamak mümkün mü? Bu nedenle projeye mahalle sakinleri yüzde 99 oranında destek verip, imza attılar" 

 

Türel, şunları da anlattı: "Ayrıca tramvay, Konyaaltı plajları, yat limanı, Kent Müzesi, Boğaçayı, Kepez Santral Dönüşümü, Balbey dönüşümü gibi şehir merkezine değer katacak projelerimiz ilerlemiş, tamamlanmış olacak. İlçelerimizde hem altyapı hem cadde iyileştirmeleri, parklarla hayat kalitesini yükseltiyoruz. Bunlar konut fiyatlarına ve projelerine de yansıyor. Antalya'yı düne ve bugüne göre daha yüksek bir çizgide konumlandırıyoruz. Antalya'yı 3 yıldan bu yana MIPIM fuarında tanıtıyoruz. G20, EXPO'nun dış tanıtım etkisi terör sebebiyle tam olarak ortaya çıkmadı, bunlar da pozitife dönmeye başlamıştır. Suriye savaşının bitmekte olması bölgesel etkiyi pozitife çevirmektedir."

 

2018'DE TALEP ARTACAK
Antalya'da yapı ruhsatlarında ve yapı izinlerinde yüzde 100 civarında artış yaşandığını da vurgu yapan Menderes Türel, talebin dahda artacağına dikkat çekti. Konut satışlarında son aylarda yaşanan duraklamanın 2018'de yeni bir çıkışa dönüşeceğine inandıklarını aktaran Türel, yabancı talebinin de 2018'de artacağını ifade etti.