Antalya Kepez-Santral projesinde hak sahipleri evlerine kavuşuyor!

Antalya Kepez-Santral projesinde hak sahipleri evlerine kavuşuyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez-Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nde inşaat çalışmaları tamamlanan 460 daireyi 28 Temmuz Salı günü törenle hak sahiplerine teslim edecek.


Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, bir hayali gerçeğe dönüştürdü. 31 Mart 2019 tarihinde  inşaatı durmuş olan Kepez-Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in göreve gelmesinden sonra sorunların aşılmasıyla hız kazandı. İnşaatı tamamlanan 460 dairenin anahtarları, 28 Temmuz Salı günü saat 17.00'de gerçekleştirilecek törenle hak sahiplerine verilecek.

YÜZDE 50 SEVİYESİNDEYDİ

Tamamı Eylül 2019 tarihinde  teslim edilmesi gereken Kepez-Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 8 Nisan 2019 tarihinde göreve geldiğinde durmuş, inşaat yarı seviyesindeydi. Başkan Böcek, göreve gelir gelmez duran inşaat çalışmalarını yeniden başlattı. 1 milyon 316 bin metrekarelik alanda yapılan kentsel dönüşüm projesinde 3 bin 265 hak sahibinin mağduriyet yaşamasının da önüne geçen Muhittin Böcek, 2 bin 800 hak sahibine yapılan kira yardımlarının belediye öz kaynaklarıyla devam etmesini sağlayarak vatandaşların da yüzünü güldürdü. 

İnşaat çalışmalarının yeniden başlamasıyla 28870 Ada 5 (A) Parselde 9 blokta yer alan  606 daire hızla tamamlanarak, oturulabilir hale geldi. Bu bloklardaki  hak sahiplerine ait 460 dairenin anahtarları 28 Temmuz tarihinde düzenlenecek törenle teslim edilecek.

BÜYÜKŞEHİR ALT YAPIYI TAMAMLADI

Bu süreçte Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm alanında yağmur suyu ve kanalizasyonu kapsayan alt yapı çalışmaları için 35 milyon liralık yatırım çalışması yaptı. Proje kapsamında çeşitli tip ve ebatlarda 11 kilometre yağmur suyu drenaj hattı, 8 bin metrelik kanalizasyon imalat çalışması yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı da dairelerin teslimatı öncesi parsele ulaşımı sağlamak için yeni yollar açarak, sıcak asfaltla kapladı.

Antalya Kepez-Santral projesinde hak sahipleri evlerine kavuşuyor!

BAŞKAN BÖCEK'TEN HAYIRLI OLSUN DİLEĞİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, senelerdir ev özlemi çeken hak sahiplerine hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Göreve geldiğimizde Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nde inşaat durmuştu. Projede 3265 hak sahibi için 5073 daire yapılacaktı. 2800 hak sahibine yapılan kira yardımlarında sorun yaşanıyordu. Proje geciktiği için bir tepki ve mağduriyet vardı. Dertlere derman olmaya geldiğimizi söylemiştik. Evlerine kavuşacağı günü bekleyen vatandaşımızın mağdur olmasına göz yummadık. Öncelikli olarak birikmiş kira alacaklarına yönelik çözüm ürettik. Sonrasında da projede çalışmalarının yeniden başlamasını sağladık" diye konuştu.

DAHA GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

Gelinen noktada tüm engelleri aşarak ilk etapta 28870 Ada 5 (A) Parseldeki blokların bitmesini sağladıklarını belirten Başkan Böcek, “9 blokta bulunan 606 dairenin 460'ı hak sahiplerine ait. Bu dairelerin anahtarlarını hak sahiplerine teslim edecek olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki aylarda da diğer parsellerdeki daireleri etap etap hak sahiplerine teslim edeceğiz. Ben sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız diyerek çıktığımız bu yolda birbirimizden aldığımız güçle çok daha güzel işlere imza atacağımızdan emin olarak yolumuza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.