Arçelik "İnovasyon Liderliği" ödülünü aldı!

Arçelik

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, bu sene ikincisi düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası”nda, "İnovasyon Liderliği" ödülüne Arçelik layık görüldü. Ali Koç'un ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığı belirtildi....Arçelik açıklamasında, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç'un ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığı belirtildi.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç, Arçelik'in, inovasyonu sadece ürünlerle sınırlandırmadığını, tüm süreçlerde inovatif yaklaşımları hayata geçirdiğini belirtti.


Geçen yıl düzenlenen İnovasyon Haftası’nda Arçelik'in Türkiye’nin "En İnovatif Şirketi" ödülüne layık görüldüğünü ifade eden Koç,  bu yıl da inovasyon alanındaki istikrarlı çalışmaları "İnovasyon Liderliği" ödülü ile taçlandırdıklarını bildirdi. 


Koç, bu ödülün  Arçelik'in  hayata geçirdiği başarılı inovasyon çalışmalarının gördüğü takdirin somut bir göstergesi olduğunu belirterek, İnovasyon Haftası boyunca gerçekleşen etkinliklerin Türkiye açısından son derece verimli olduğunu ve özellikle inovasyon bilincinin yaygınlaşmasına önemli katkılar sağladığını dile getirdi.


Güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi için inovasyonun önemini, ekonominin tüm aktörlerinin kavramasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Koç, dünyada büyük sıçrama yapan kuruluşların istisnasız olarak başarılarını inovasyon güçlerine, araştırma ve geliştirmeye yaptıkları yatırıma borçlu olduklarına işaret etti.


Koç, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına inovasyonun sokacağını vurgulayarak,  bu açıdan  inovasyonun milli bir mesele olduğunu aktardı. 


Nitelikli, katma değerli ve büyük fotoğrafta yer almayı sağlayacak üretim ve hizmetin ancak inovasyona yapılacak yatırımla mümkün olacağını kaydeden Koç, Türkiye'nin bu konuda fark yaratması ve başarılı olması için her türlü imkana sahip olduğunu bildirdi. 


Koç, Türkiye'nin bu milli meseleye el birliğiyle sarıldığı taktirde arzu ettiği sıçramayı yapacağını ve 2023 hedeflerine rahatlıkla ulaşacağını belirtti.


AA