Arena Park AVM, 19 Ağustos'ta açılıyor!

Arena Park AVM, 19 Ağustos'ta açılıyor!Artaş İnşaat - Süleyman çetinsaya tarafından yapılan, Arena Park AVM perakendecilere tanıtıldı. Projenin kiralama faaliyetlerini yürüten KDM Danışmanlık kurucusu O. Murat İzci, perakende dünyasının önemli isimlerine proje hakkında bilgi verdi


Toplam kiralanabilir alanı 38.535 m ² olan Arena Park, bölgenin ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. Ayrıca projenin en dikkat çeken yönü ise, yarım açık mimariye sahip olması. Y.Mimar Emin Can Aygölü tarafından tasarlanan,Arena Park Alışveriş Merkezi 'nin temel farkı kullanıcılara sokakta dolaşırken alışveriş yapma keyfini veren açık hava konsepti. Her kesimden ziyaretçinin, ailelerin ve çocukların kendilerini rahat hissedecekleri, alışverişin yanı sıra güzel vakit geçirecekleri bir ortam oluşturan Arena Park, açık havada alışveriş yapma zevkini yaşatacak.


19 Ağustos 2011 tarihinde saat 15:00 'de açılışı gerçekleşecek alışveriş merkezinin süpermarket alanında 7.900 m ² ile TescoKipa, 2.600 m ² LcWaikiki, 3.000 m ² Starpark çocuk oyun alanı,   2.000 m ² teknoloji marketi yer alıyor. Binanın değişik mimarisi sayesinde her yönden direkt giriş olacağını belirten Murat İZCİ, perakendecilerden gelen “ Açık bir proje olması nedeniyle insanlar, yağmur-kar gibi hava şartlarından etkilenecekmi ” sorusuna, projenin tasarımı sayesinde olumsuz hava şartlarının hiç birinin içerideki alışveriş ve eğlenceyi engellemeyeceğini belirtti. Tanıtım toplantısına, Adil Işık, Arow, Aydınlı, Batik, Beko, CafeCrown, Collezione, çıtır Usta, Deıchmann, Derimod, Flo,Kanz, Kfc&Pizza Hut Kiğılı, Koton, McDonalds, MudoOttoman, Penti, Seven Hıll, Siemens, Tab Gıda, Unitim, Watsons, firmalarının temsilcileri katıldı. Bölgenin en büyük sinema salonunun da yer alacağı Arena Park 'ta 2400 m ² 18 salon ile Site Sinemaları hizmet verecek. Ayrıca dershane ve dil okulu gibi bölümlerde 2.000 öğrenci eğitim görecek.

Ticari alan    : 38.535 m ²
Mağaza sayısı  :   90 adet
Hipermarket    :     7.907 m ²
Sinema    :     2.493 m ²
Teknoloji market  :     1.848 m ²
Eğlence alanı  :     3.000 m ²
FastFood    :     1.516 m ²
CafeRestaurant  :     1.244 m ²
Dershane    :     3.115 m ²
Kat sayısı    :       2 kat
Otopark    :     920 Araç