ArkiPARC, gayrimenkul sektörüne `tartışma platformu' sunuyor

ArkiPARC, gayrimenkul sektörüne `tartışma platformu' sunuyorArkiPARC.com.tr, gayrimenkul sektörünün rehber ve tartışma ortamı ihtiyacına çözüm getiriyor...


Nisan 2008'de, gayrimenkul sektörüne farklı bir açıdan bakmayı ve ilişkili tüm sektörlerdeki gelişmeleri yakından takip etmeyi amaç edinerek, gayrimenkul sektörünün nabzını tutacak bir iletişim platformu olma hedefiyle yayın hayatına başlayan, Arkitera Mimarlık Merkezi'nin yeni yayını www.arkiparc.com.tr gelişmeye devam ediyor.

İçerigini, sektörden güncel haberler, profesyoneller ile gerçekleştirilen söyleşiler, köşe yazıları, etkinlikler, dosya konuları ve projelerin oluşturduğu portal, sektörün ihtiyacına yönelik başvuru kaynaklarının linklerine tek hamlede ulaşılmasını sağlayacak rehber ve gayrimenkul sektörü hakkında akıllara takılan, konuşulması gereken konulara özgür bir tartışma ortamında yer verilmesini sağlayacak forum bölümlerinin de eklenmesiyle daha zengin hale geliyor. Sektöre yönelik tüm bilgi ve tartışmaların bir çatı altında toplanması ve izlenmesine olanak tanıyacak bu iki yeni bölüm, sektördeki profesyonellere ve sektöre ilgi duyan herkese açık ve yardımcı bir kaynak olacak.

Arkiparc Rehber içerisinde yer alan dokuz farklı bölüm sayesinde, kentsel dönüşüm, kentsel yenileme vb. önemli sektörel konulara; inşaat şirketlerinin işbirliği, iletişim, koordinasyon altyapılarına; yurtiçi ve yurtdışında yapılan emlak piyasası, gayrimenkul yatırımları, gayrimenkul geliştirimine yönelik etkinliklere; gayrimenkul hukuku hakkında danışmanlık hizmeti veren hukuk bürolarının iletişim adreslerine; yatırım bankaları, yatırım ortaklıkları, ajanslar, dernekler, yatırımcı kamu kuruluşları, belediye şirketleri ve GYO'lara; gayrimenkul değerleme, proje yönetimi, danışmanlık, teknik değerlendirme ve kredi kontrol konularında hizmet veren kuruluşların bilgilerine; alışveriş merkezi, konut, ofis, otel, endüstriyel projelere; sektöre güncel yönelik yurtiçi, uluslararası yayınlar listesine rahatlıkla ulaşabilecek.

ArkiPARC Forum ise; gayrimenkul sektöründeki gündemi oluşturan konular, güncel proje ve yatırımlar, sektöre ilişkin mevzuat bilgileri ve değişikliklerinin izlenebileceği bir platform oluşturulacak. ArkiPARC Forum'un düzeyli tartışma ortamında sektör ile ilgili süregelen tartışmalarda fikir bildirilebileceği gibi, yeni tartışma konuları da açılabilecek. Ayrıca sektörel etkinliklerin de takip edilebileceği ArkiPARC Forum'da yer alan gayrimenkul takvimi sayesinde ilgilenilen etkinliklerin tarihlerinden, devreye giren bir kişisel uyarı sistemi ile haberdar olma kolaylığı da yakalanacak. Forum'da,  Arkiparc.com.tr, ArkiPARC 2008'e ilişkin güncelleme ve duyuruların yanında öneri ve düşünceler kısmında kullanıcı görüşlerine de yer verilecek.

Arkitera Mimarlık Merkezi Hakkında

Arkitera, Türkiye'de mimarlığın nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi ve mimari kalitenin çağdaş ülkeler seviyesine gelmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Merkezin tüm etkinlikleri, Türkiye mimarlık ortamının ihtiyaçları ve imkânları göz önünde tutularak planlanıyor.

9 Ekim 2000 tarihinde Türkiye'nin ilk mimarlık portalı "www.arkitera.com"u yayına geçiren Arkitera Mimarlık Merkezi; interaktif alanda birçok ilke imza attı. Arkitera Mimarlık Merkezi; mimarlık alanında e-bülten yayınlanması, mimarlık arşivi oluşturulması mimarlık festivali ve gezici sergi gibi pek çok etkinliği de ilk olarak gerçekleştirdi.

Sektördeki firma, kurum ve üniversiteler ile işbirliği yaparak, buluşma platformu görevi üstlenen Arkitera Mimarlık Merkezi; bugüne kadar sürdürdüğü çalışmalar ile Türkiye Serbest Mimarlar Derneği'nin 2004 Yılı "Eğitime Katkı Ödülü"ne layık görüldü.