Astaş Gayrimenkul'den şžişli'deki araziye 52,5 milyon liralık teklif!

Astaş Gayrimenkul'den şžişli'deki araziye 52,5 milyon liralık teklif!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), İstanbul şžişli'deki arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı için düzenlediği ihalede 19 firma teklif verdiDün yapılan ihalede en yüksek teklifi, 150 milyon toplam hasılat üzerinden 52,5 milyon liralık pay ile Astaş Gayrimenkul Aşž verdi. Toplam hasılatın 150 milyon liranın üzerine çıkması halinde firma ayrıca yüzde 35 pay teklifinde bulundu. İhalenin 20 Ocak'ta yapılacak ikinci aşamasında firmalardan nihai teklifler istenecek. TOKİ, söz konusu ihaleyi, İstanbul'un şžişli ilçesi, Mecidiyeköy Mahallesi, 9773 ada 1 ve 2 parsel için düzenledi.
Zaman

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

şžişli'de ilk raunt Astaş Gayrimenkul'ün oldu

TOKİ'nin şžişli'de arsa karşılığı hasılat paylaşım modeliyle çıktığı ihalede en yüksek teklif 52.5 milyon lirayla Astaş Gayrimenkul'den geldi

şžişli arsasının satışı için arsa karşılığı hasılat paylaşım modeliyle yapılan ihalede 150 milyon TL'lik toplam satış geliri üzerinden 52.5 milyon TL idare payı ile en yüksekteklifi Astaş Gayrimenkul verdi. Dün Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından düzenlenen ihalede ikinci en yüksek teklifi 51 milyon 200 bin TL ile Nurol Gayrimenkul verirken, en yüksek üçüncü teklif ise 42 milyon TL ile Özak Gayrimenkul'den geldi. 19 şirketin katıldığı ihalenin ikinci turu 20 Ocak'ta gerçekleştirilecek. Astaş Gayrimenkul daha önce Esentepe'de yer alan Kempinski Residences ve Astoria Alışveriş Merkezi ile Etiler Ulus'taki Bellevue Residence projelerini hayata geçirmişti.  
Sabah


TOKİ"nin şžişli arsasına Astaş"tan rekor teklif!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)"nin şžişli"de satışa çıkardığı 5 bin 982 ve 860 metrekarelik iki arsanın ihalesinde en yüksek teklif 52 milyon 500 bin TL ile Astaş Gayrimenkul"den geldi. İlk oturumuna 19 firma ve ortaklığın teklif sunduğu arsanın 3 emsal değeri ve 17 bin 976 ve 2 bin 580 metrekare olmak üzere toplam 20 bin 556 metrekare inşaat izni bulunuyor.

TOKİ"nin gelir paylaşımı ile ihaleye çıkardığı ve imar planlarında turizm tesisi olarak kullanılabileceği açıklanan arsa İstanbul şžişli Mecidi yeköy Mahallesi"nde bulunuyor. İhalede en yüksek teklifi 52 milyon 500 bin TL ile Astaş Gayrimenkul verirken ikinci en yüksek teklifin sahibi Nurol GYO-Nurol İnşaat İş Ortaklığı"nın 51 milyon 200 bin TL"lik teklifi oldu. Üçüncü en yüksek fiyat ise 50 milyon 195 bin 635 TL ile Ortadoğu Nakliyat İnşaat-istoç Petrol ve İnşaat"tan geldi. İhalenin ikinci oturumu 20 Ocak 2011 günü gerçekleştirilecek.