Ataköy Konakları'nda icradan 3.5 milyon TL'ye daire!

Ataköy Konakları'nda icradan 3.5 milyon TL'ye daire! Ataköy Konakları'nda icradan 3.5 milyon TL'ye daire!

İstanbul Ataköy Konakları sitesinde bulunan 252 metrekare yüzölçümüne sahip daire Bakırköy 18. İcra Dairesi tarafından 27 Nisan 2015 günü 11:00 ile 11:10 arası ihale ediliyor.


İstanbul Bakırköy'de bulunan 252 metrekare yüzölçümüne sahip daire Bakırköy 18. İcra Dairesi tarafından 3 milyon 500 bin TL'ye satışa çıkarılıyor.


Satışa konu taşınmaz, İstanbul ili, Bakırköy ilçesi, Ataköy 2-5-6 Mahallesi, Ataköy Konakları b1-2 Blok No/1A2 adresinde ve tapunun Zeytinlik Mahallesi, 59 oda, 61 parselini teşkil eden 151.482.00 metrekare yüzölçümündeki, sosyal tesis ve arsası nitelikli kargir apartmanda bulunan L Blok b1-2 giriş zemin kat (2) numaralı meskenin tamamıdır.


2 nolu mesken, antre, salon ve oda zeminleri lamine parke, tavanlar kartonpiyerli, duvarların saten boyalı olduğu görülüyor. 


Ataköy Konakları sitesinde yer alan taşınmazın ihalesi açık artırma usulüyle yapılacaktır. İhale, Bakırköy Adalet Sarayı satış mezat salonunda gerçekleşecektir.


Kıymeti: 3.500.000,00 TL

1. Satış Günü: 27/04/2015 günü 11:00 ile 11:10 arası

2. Satış Günü: 27/05/2015 günü 11:00 ile 11:10 arası


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa Öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1349 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 25/02/2015