Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye icra şoku!

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye icra şoku! Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye icra şoku!

Samsun Atakum Belediye Başkanı seçilen CHP'li Cemil Deveci, koltuğu AKP’li başkandan devralır almaz icra şoku ile karşılaştı. 

Samsun'un 192 bin nüfuslu ilçe belediyesi Atakum'un, Sayıştay raporlarına göre 129 milyon liraya yakın borcu bulunuyor. Belediyenin buna rağmen geçen yıl 2 milyon 94 bin TL harcayarak Osmanlı hamamı yaptırdığı belirlendi. Sözcü'de yer alan habere göre, Atakum Belediyesi'nin AKP'li Başkan İshak Taşçı döneminde sadece 2018'de  yapılan ve belediyeyi icralık eden harcamaların maliyeti dudak  uçuklattı. Geçen sene belediyenin başkanlık katı, belediye başkanı odası, başkanlık holü, özel kalem, bekleme alanı ve encümen toplantı odasına 218 bin liralık mobilya alındı.

SUNİ ÇİM AQUAPARK


Kent meydanında çevre düzenlemesi için de 1 milyon 290 bin lira harcandı. Belediyeye 107 bin liralık de suni çim alındı. Atakum'da 2017 yılında yapımına başlanan Aquapark 900 bin liraya mal olurken, yayla konakları da 686 bin TL'lik fatura çıkardı. Belediyenin en büyük gideri ise Osmanlı Hamamı için  oldu. 2018 Mart ayında açılışı yapılan hamamın yapımı 1 milyon 655 bin, ısıtma ve havalandırma sistemi 224 bin, hamama alınan ürünler ise, 215 bin TL'ye mal oldu.

TURİZM DURAĞI OLACAKTI


Eski Başkan AKP'li İshak Taşçı, “Tuz odası, havuzu, saunası ve dinlenme alanlarıyla birlikte, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan Osmanlı Hamamı önemli bir turizm durağı olacak” diye konuşarak hamamı övmüştü. Fakat harcamalar belediyeyi zora sokunca icra geldi.