Ataşehir'de Atık Pil Toplama Yarışması yeniden başlıyor!

Ataşehir'de Atık Pil Toplama Yarışması yeniden başlıyor! Ataşehir'de Atık Pil Toplama Yarışması yeniden başlıyor!

Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Atık Pilleri Toplama Kampanyası gördüğü ilgi üzerine yeni eğitim-öğretim yılında yeniden başlıyor. Atık pil toplama makinelerine atılan her pil karşılığında 10 puan değerinde kupon alınıyor.Geri dönüşüm uygulamalarının çevre kirliliğinin önlenmesindeki rolüne dikkat çekmek amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kampanya kapsamında atık pil toplama makinelerine atılan her pil karşılığında 10 puan değerinde kupon alınıyor. Bu kuponların toplamı belirlenmiş puan değerlerine ulaştığı zaman çeşitli hediyeler kazanılıyor.

 

Çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve kamu sağlığının korunması anlayışıyla kullanılmış pilleri toplayanların ödüllendirildiği uygulama kapsamında ilçedeki okullara ve alışveriş merkezlerine atık pil toplama makinesi yerleştirildi.

 

Son katılım tarihinin 29 Nisan 2015 tarihi olan kampanyada; öğrenciler topladıkları puanlar hediye puan değerlerine ulaştıkları zaman Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne başvurarak hediyelerine ulaşabilecekler.

 

Atık Pil Toplama Kampanyası kapsamında; 2 bin adet atık pil toplamayı başararak 20 bin puan sahibi olan kişiyi 250 TL değerinde elektronik ürün hediye çeki, 800 adet atık pil toplamayı başararak 8 bin puan sahibi olan kişiyi 100 TL değerinde elektronik ürün hediye çeki, 300 adet atık pil toplamayı başararak 3 bin puan sahibi olan kişiyi pil şarj cihazı ve 4 adet şarjlı kalem pil,  200 adet atık pil toplamayı başararak 2 bin puan sahibi olan kişiyi sinema bileti ve 100 adet atık pil toplamayı başararak bin puan sahibi olan kişiyi de 8 gigabaytlık USB bellek bekliyor.   

 

“Doğanın Pili Bitmesin” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında ilçedeki okullara ve alışveriş merkezlerine atık pil makineleri yerleştirilirken, 2013 yılında Ataşehir Belediyesi 12 ton atık pil toplayarak İstanbul ilçe belediyeleri arasında 1. oldu. Böylece atık pillerin doğaya vereceği zararın önüne geçilmesine büyük katkı sağlandı.

 

 

Kazanılacak hediyelere karşılık gelen atık pil sayıları şu şekilde;

 

250 TL değerinde elektronik ürün hediye çeki    2.000 pil

100 TL değerinde elektronik ürün hediye çeki       800 pil

Pil şarj cihazı ve 4 adet şarjlı kalem pil        300 pil

Sinema bileti           200 pil

Flash bellek(8gb)    100 pil