Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesinin denize kıyısı olacak!

Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesinin denize kıyısı olacak! Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesinin denize kıyısı olacak!

Bakan Kurum, "Atatürk Havalimanı'nda tüm İstanbul'a hizmet edecek bir millet bahçesi yapma çalışmalarını sürdürüyoruz. Atatürk Havalimanı'na yapacağımız millet bahçesinin denize kıyısı olacak" dedi...


Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesinin denize kıyısı olacak!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakırköy Osmaniye Mahallesi'ndeki AK Parti seçim irtibat bürosunu ziyaret ederek konuşma yaptı.

"Atatürk Havalimanı'ndaki millet bahçesinin ilk etabına bu yıl başlanacak"

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, ülke genelinde millet bahçeleri yaptıklarını hatırlattı. Bakan Kurum, şunları söyledi;

"81 ilimizin her birinde en az bir millet bahçesi yapma hedefinde yola çıktık. Bırakın illeri, ilçelerimize dahi millet bahçeleri yapıyoruz. Bir kısmını açtık, bir kısmı proje aşamasında. Hedefimiz kişi başı yeşil alan miktarını 15 metrekareye çıkarmak. Bu çerçevede İstanbul'da 5 millet bahçesi açtık. Atatürk Havalimanı'nı, dünyanın en büyük havalimanına taşıdık. Atatürk Havalimanı'nda tüm İstanbul'a hizmet edecek bir millet bahçesi yapma çalışmalarını sürdürüyoruz. İki etap halinde buranın millet bahçesi projesini yapacağız. İlk etabını bu yıl içerisinde başlamayı hedeflediğimiz millet bahçemizde toplamda 14 milyon metrekare alanda bahçeler ve kıraathaneler, yürüyüş ve bisiklet yolları olacak. Bu projeyi Bakırköy sahilinde Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu millet bahçesiyle birleştireceğiz ve Atatürk Havalimanı'na yapacağımız millet bahçesinin denize kıyısı olacak. İstanbul'un yeşil koridoru olacak. İçinde hiçbir rant projesi olmayacak."

Vatandaşların kentsel dönüşümle ilgili taleplerini de dinleyen Kurum, vatandaşlara bez torba hediye etti.

 

Atatürk Havalimanı nasıl dönüştürülebilir?

Atatürk Havalimanı için 5 milyar dolarlık öneri!