Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri dağıtıldı!

Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri dağıtıldı! Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri dağıtıldı!

8. Çelik Köprüler Sempozyumu kapsamında Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Töreni düzenlendi. Türkiye’den Kayalar Kimya - Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkezi Binası Awards of Merit Ödülü’nü aldı.8. Çelik Köprüler Sempozyumu kapsamında Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Töreni düzenlendi. Törende Avusturya, Danimarka, Almanya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, İsveç ve Türkiye, Awards of Merit Ödülü’nü aldı. Çek Cumhuriyeti -Troja Köprüsü, Paris – Fransa Kültür Merkezi ve Portekiz- Brezilya Amazonia Stadyumu ise Awards of Excellence’a layık görüldü


Avrupa Yapısal Çelik Birliği’nin (ECCS) koordinasyonunda Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından sekizincisi düzenlenen Çelik Köprüler Sempozyumu bugün sona eriyor. Sempozyum kapsamında dün ECCS’in en önemli etkinliklerinden biri olarak görülen Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Töreni (European Steel Design Awards Ceremony) düzenlendi. Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Töreni ile 13 ülkeden gelen projelerden 10 projenin paydaşları “Awards of Merit” ödüllerini, uluslararası jüri tarafından belirlenen üç proje de “Awards of Excellence” ödüllerini almaya hak kazandı. 


Türkiye’den Kayalar Kimya ödül aldı


İstanbul’da Wyndham Grand Kalamış Marina Otel’de gerçekleşen törende Avusturya, Danimarka, Almanya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, İsveç ve Türkiye’den de Kayalar Kimya - Kayalar Kimya Yönetim Ve Ar-Ge Merkezi Binası Awards of Merit Ödülü’nü aldı. 


Her projeye, mimarı, mühendisi, mal sahibi ve çelik imalatçısı olmak üzere dört kategoride ödül verildi. Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Troja Köprüsü, Paris’te yer alan Fransa Kültür Merkezi ve Portekizli firmalar tarafından Brezilya’da yapılan Amazonia Stadyumu Awards of Excellence’a layık görüldü. Bu arada Avrupa Çelik Yapı Tasamı Ödülleri’nin devamı niteliğinde, Türkiye dahil beş ülkeden gelen öğrenci projeleri de başarı ödüllerini aldı.