Adnan Menderes Havalimanı'na Çelik Yapı Tasarım ödülü!

Adnan Menderes Havalimanı'na Çelik Yapı Tasarım ödülü!


TAV İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilerek 2014 yılının ilk çeyreğinde hizmete açılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali, "Ulusal Çelik Yapı Tasarım Ödiilü"ne layık görüldü.TAV İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilerek 2014 yılının ilk çeyreğinde hizmete açılan  İzmir  Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali, "Ulusal Çelik Yapı Tasarım Ödiilü"ne layık görüldü. 

TAV İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre, Türk Yapısal Çelik Derneği'nin düzenlediği ve toplam 11 projenin başvurduğu "Ulusal Çelik Yapı Tasarım Ödülleri 2014"te, TAV İnşaat, Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali ile projede aranan niteliklere uygunluk düzeyi açısından yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda ödüllendirildi. 

TAV İnşaat Yapısal Tasarım Koordinatörü Ahmet Çıtıpıtıoğlu, "İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali'nin gidiş katı ile bu bölümü örten geniş açıklıklı ferah çelik tonoz çatı terminalin odak noktası olarak yer alıyor. Çatıyı destekleyen büyük çaplı fil ayakları, aynı zamanda yolculara hizmet eden mekanlar olarak değerlendirildi. Narin bir mimari estetiğe sadık kalarak, ulusal ve uluslararası tasarım şartnamelerine uygun bir şekilde yaratıcı detaylar uygulanarak güvenli bir yapı olacak şekilde tasarlandı" ifadelerini kullandı. Ticari Hayat