Avrupa Konutları TEM projesi yok satıyor

Avrupa Konutları TEM projesi yok satıyor

Fiyatların tavana vurduğu gayrimenkul sektörünün geneli durgunluktan şikayet ederken, 2 bin 800 konutluk Avrupa Konutları TEM projesinin 812 konutluk ilk etabı yok satıyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Fiyatların tavana vurduğu gayrimenkul sektörünün geneli durgunluktan şikayet ederken, Emlak GYO ortak girişimi ile yapılan ve benzer projelere göre daha uygun fiyatlarla satışa çıkarılan Avrupa Konutları TEM projesi yok satıyor.

Gayrimenkul piyasası durgunluktan şikayet ededursun, Emlak GYO, Artaş-Öztaş-Doğu İnşaat ortak girişiminin Gaziosmanpaşa'da 2 bin 800 konuttan oluşan Avrupa Konutları TEM projesi neredeyse yok satıyor.
Toplam inşaat alanı 500 bin metrekare olan ve 2 bin 653 konut ile 147 konutluk bir rezidanstan oluşan projenin ilk etabına büyük ilgi olduğu belirtildi. Kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyan projenin Satış Müdürü Avukat Yurdanur Koçal, 7 gün önce satışa çıktıkları 800 adet konutun 741'inin satıldığını söyledi.

4+1'LER 240 BİN YTL

Fiyatların 100 bin - 288 bin YTL arasında değiştiğini bildiren Koçal, bölgede bu tarz nitelikli konut olmayışına da dikkat çekti. Koçal, "63 metrekare stüdyo daireler 100 bin YTL'den başlıyor. 149 metrekare 4+1 daire 240 bin YTL, 165 metrekare 4+1'ler 288 bin YTL'den satılıyor. Fiyatlar, benzer projelere göre çok uygun. Vatandaşların ilgisi de bundan kaynaklanıyor" dedi.

GECEKONDUDAN SİTEYE

Konut alanlar arasında kentsel dönüşüm nedeniyle gecekonduları yıkılan insanların da olduğunu ifade ederek, "Bölgedeki insanlar artık site içerisinde, rahat ve huzurlu bir ortamda, çocuklarının güvenle oynayabilecekleri, kreşi, okulu olan bir yerde yaşamak istiyorlar. O yüzden kentsel dönüşüm açısından örnek bir proje olacak" diye konuştu. Yurdanur Koçal, ilk etap konutların 2009 Kasım ayında teslim edileceğini bildirdi.

Hasılatın 200 milyon YTL'si TOKİ'ye

3 bin 500 araçlık kapalı otoparkla birlikte toplam 5 bin araçlık otoparkın bulunduğu projede, 13-25 kat arası toplam 38 blok yer alıyor. Avrupa Konutları TEM'de yaklaşık 100 bin metrekarelik yeşil alana yer veriliyor. Maslak ve Levent'e 10 kilometre mesafede bulunan Avrupa Konutları TEM projesi, İstanbul'un tek parselde en büyük konut projesi olma özelliği taşıyor.  TOKİ  iştiraki Emlak Konut'un ise bu projeden 200 milyon YTL'ye yakın gelir elde etmesi bekleni
YILMAZ YILDIZ

pus