Avrupa Konutları TEM`de ikinci etap satışa çıkmadan 3.500 kişi sıraya girdi

Avrupa Konutları TEM`de ikinci etap satışa çıkmadan 3.500 kişi sıraya girdiİstanbul'un tek parselde en büyük konut projesi olan ve 3 günde 812 konut satışıyla rekor kıran Avrupa TEM projesinin ikinci etap satışlarına yeni fiyatlar üzerinden Mart ayında başlanacak. Tamamı 2 bin 653 konuttan oluşacak projede bu yeni etap için tale


TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. ve Artaş-Öztaş Doğu İnşaat Ortak Girişimi'nin projesi Avrupa Konutları TEM'in ikinci etabı daha satışa çıkmadan 3 bin 500 kişi talep formuna ismini yazdırdı. 1 Kasım'da satışa sunulan ve üç günde 812 adet konutun satışıyla rekor kıran projenin ikinci etabı yeni fiyatlar üzerinden Mart ayında satışa çıkacak. Maslak ve Levent yerleşimlerine 10 km mesafede İstanbul'un en gözde arsalarından biri üzerinde 2.800 konuttan oluşan Avrupa Konutları-TEM, İstanbul'un tek parselde en büyük konut projesi oldu. 64, 112, 135, 165 metrekare büyüklüklerinde 1+1'den 4+1'e kadar farklı seçeneklerin sunulduğu projede ilk etapta fiyatlar ise 120-290 bin YTL arasında satışa çıkmıştı. İkinci etapta ise yeni bir fiyatlardırmaya gidilecek projeye özellikle Maslak ve Levent'teki iş yerlerinde çalışan orta ve üst düzey yöneticilerden yoğun talep geliyor.

147 adet rezidans var

Toplam 144 bin 133 metrekare arsa üzerinde gerçekleştirilecek olan proje kapsamında 147 konuttan oluşan ve rezidans fonksiyonunun tam anlamıyla yer aldığı müstakil bir blokta açık kapalı yüzme havuzu, aerobik salonu, fitness center ile İstanbul'a tam hakim teras cafesi, resepsiyon, kuru temizleme, temizlik hizmetleri gibi tüm servisler yer alıyor. 7 adet yarı olimpik kapalı ve açık havuz, fitness, sauna, aerobik, buhar banyosunun yer aldığı projede sağlık kulübü, basketbol, voleybol, futbol sahaları ve tenis kortlarından oluşan spor alanları, kreş, market ve mağazalar ile site içi ihtiyacı karşılayacak ticaret alanları ve kat erişimli kapalı otopark ve her daire için otomobil park alanları oluşturuldu.

 

2009 Kasım'da tamamlanacak

3.500 araçlık kapalı otoparkla birlikte toplam 5.000 araçlık otopark kapasitesine sahip projenin toplam inşaat alanı ise 500 bin metrekare. Yaya ve otomobil giriş çıkışlarının 2 adet güvenlik kontrollü kapıdan yapılacağı projede belli noktalar tek bir güvenlik otomasyon merkezinden izlenecek. Projenin Kasım 2009'da tamamlanacağı belirtiliyor. Lokasyon itibarıyla ulaşım kolaylığı ve kapanmayacak orman manzarasına sahip olan bu proje, yüzde 85'i yeşil alana ayrıldı.

www.avrupakonutlari.com

444 0 380

NİHAL YUVACAN/VATAN