Avrupa Konutları TEM'de 2 bin 500 alıcı kuyrukta!

Avrupa Konutları TEM'de 2 bin 500 alıcı kuyrukta!

812 konutluk ilk etabı geçtiğimiz günlerde satışa çıkarılan Avrupa Konutları TEM'de ikinci etap için 2 bin 500 kişi kuyrukta. İkinci etap ne zaman satışa çıkıyor?


Projeyi gerçekleştiren konsorsiyumun ortaklarından Süleyman Çetinsaya www.emlakkulisi.com' a yaptığı özel açıklamada şunları söyledi:

"İlk etaptan konut satın alanların işlemlerini bitirmek üzereyiz. İkinci etabın satışı için  TOKİ  yönetimi ile görüşüyoruz. Normal koşullarda İkinci etabı Ocak ayında satışa çıkaracaktık. Ama resmi işlemler yetişmedi. Büyük bir ihtimalle en geç Mart ayında ikinci etabın satışa başlayacağız. Fiyat artışı konusu ve kaç konutu satışa çıkaracağımız henüz belli değil. Bu konuda kararı TOKİ yönetimi verecek. Ama satışa çıkarılacak konut sayısı 400'den aşağı olmaz. Başvuru sırasındaki önceliğe göre ikinci etabı satacağız. Kimseyi öncelik vermemiz mümkün değil"

Projenin ilk etabının, ikinci el piyasada korsana düşmesi konusunda ise Çetinsaya şöyle konuştu: "Bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Birileri kalkıp, hakkını 5-10 bin YTL kazanç ile satıyorsa biz ona bir şey yapamayız. Ama bize isim yazdıran hiç bir kişinin, ev hakkını bir başkasına satmasına izin vermedik. Tapuları 1 aya kadar teslim edeceğiz. Tapu tesliminden sonra birileri bunu satarsa, biz engellemeyiz. Niye engelleyelim ki? Buna hakkımız yok" diye konuştu.

Avruqa Konutları Tem ile ilgili gelişmeler Türkiye'nin 1 numaralı konut ve emlak sitesi www.emlakkulisi.com'da olacak!