14 / 08 / 2022

AYD Yapı Eskişehir Söğütönü'nde konut sayısını artıracak!

AYD Yapı Eskişehir Söğütönü'nde konut sayısını artıracak!

AYD YAPI, Söğütönü bölgesinde inşa ettiği konut sayısını üç yıla kadar 600'e çıkarmayı planlıyor. Üçüncü etabı tamamlama hedefinde olan AYD Yapı, dördüncü etaba ise yılbaşından sonra başlamayı planlıyor.AYD YAPI, Söğütönü bölgesinde inşa ettiği konut sayısını üç yıla kadar 600'e çıkarmayı planlıyor. Drusilya Evleri projesini yürüttüğü Söğütönü bölgesinde yakın zamanda üçüncü etabı tamamlama hedefinde olan AYD Yapı, dördüncü etaba ise yılbaşından sonra başlamayı planlıyor. Drusilya Evleri'nin Eskişehir'in ilk marka konut projelerinden biri olduğunu kaydeden AYD Yapı Genel Müdürü Orhan Aydın, "Bugüne kadar yapılan projelerin çoğunda insanların barınma ihtiyaçlarının giderilmesi ön planda tutulmuştu. Biz, site formatında yapılan yerlerin sadece bir barınma alanı olmasından çok bir yaşam alanı olmasını planladık" dedi. 


Eskişehir'in marka konut projesine ihtiyaç duymasından hareketle sözü edilen projeyi ele aldıklarını bildiren Orhan Aydın, "Projeyi hayata geçirmeye karar verdikten sonra projenin adını bölgenin eski isimlerinden yola çıkarak Drusilya Evleri olarak belirledik" diye konuştu. Projenin 38 bin metrekarelik bir alanda hayata geçirildiği bilgisini veren Aydın, 16 bin 800 metrekarelik alanın tamamen yeşil alan olarak ayrıldığını hatırlattı. 


Drusilya Evleri'nin çevreci yönüyle de dikkat çektiğini anlatan Orhan Aydm, şöyle devam etti: "Güneş enerjisinden yararlanarak, doğaya zarar vermeyen ve en önemlisi çevreyle dost bir projede yer alıyoruz. Sosyal ve ortak alanlar güneş enerji panelleri üe ısıtılacak, bu sayede yenilenebilir enerji kaynakları tüketilerek enerji tasarrufu sağlanacak." Kentsel dönüşüm örneklerinden Drusilya Evleri'nde Eskişehir'de birçok ilke imza attıklarının altını çizen Orhan Aydm, "Burada sosyal alanlarda havuzların yanı sıra, fıtness, sauna, buhar odası, açık spor alanları, kafeteryalar ve çocuk oyun alanları bulunuyor. 


Daireler arasına özel ses yalıtımı yapıldı. Projedeki tüm yapılarda uluslararası standartları gözeten, global pazarda marka olmuş malzemeler kullanıldı" şeklinde konuştu. Söğütönü'nde daha önce tuğla fabrikası olan 50 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Drusilya Evleri'nin aynı zamanda Eskişehir'in önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olduğunu vurgulayan Aydm, "Fabrika kaldırıldıktan sonra yerine Drusilya Evleri projesinin inşa edilmesi bölgenin değerini katladı. Ayrıca Eskişehir'deki ilk kentsel dönüşüm projelerinden olan Marangozlar Sitesi'nin dönüşümü 2011 yılında, devlet desteği olmadan AYD Yapı tarafından gerçekleştirildi"dedi. 


3 bin konut inşa etti 

AYD Yapı'nın bugüne kadar 3 bin konut inşa ettiği bilgisini veren Orhan Aydm, sektörde 15 yılı geride bıraktıklarını anlattı. Eskişehir'in inşa sürecine kayda değer oranda katkı yaptıklarına işaret eden Aydm, bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalarda güvenlik ve kaliteyi ön planda tuttuklarını bildirdi. Firmaları açısından güvenliğin iki aşamasının bulunduğuna değinen Aydm, şunları kaydetti: "Birincisi depreme karşı güvenli binalar inşa etmek, diğeri ise insanların size olan güvenlerini boşa çıkarmamak. Bu düşüncelerin yanma kaliteyi de eklerseniz işte o zaman tercih edilir bir marka oluyorsunuz. Bu doğrultuda şimdiye kadar yaptığımız dairelerin sayısı 3 bine ulaştı. Bundan sonra bu sayı katlanacak. Çünkü, ileriye dönük planlamamızda Eskişehir başta olmak üzere Türkiye'deki kentsel dönüşüm projeleri bulunuyor."


Dünya Bölge