Aykurt Nuhoğlu'ndan Kadıköy'deki son kamu arazisinin satışına tepki!

Aykurt Nuhoğlu'ndan Kadıköy'deki son kamu arazisinin satışına tepki!

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu,Kadıköy Merdivenköy mahallesindeki 894 metrekare arsanın satışa çıkarılmasına tepki gösterdi. Nuhoğlu, “Kamu arazilerinin bu şekilde satışa çıkarılması doğru değil." dedi.


Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan Kadıköy Merdivenköy mahallesindeki 894 metrekare arsa Kadıköy Belediyesi’nin bütün itirazlarına rağmen satışa çıkarıldı. Başkan Aykurt Nuhoğlu, “Kamu arazilerinin bu şekilde satışa çıkarılması doğru değil. Milli Emlak Daire Başkanlığı’nın bu yanlıştan dönmesini umut ediyoruz” dedi


Mülkiyeti Milli Emlak Daire Başkanlığı’na ait olan ve Kadıköy Belediyesi’nin “Belediye Hizmet ve Sağlık Tesis Alanı” olarak kullanmak üzere bedelli veya bedelsiz olarak istediği Kadıköy Merdivenköy mahallesinde 194 pafta, 955 ada, 95 parsel sayılı 894 metrekare arsa açık ihale ile satışa çıkarıldı. 19 Nisan ihalesi yapılacak arsanın toplam tahmini bedeli 5 milyon 811 bin TL olarak belirtiliyor.


Hukuki işlem başlatacağız


Kamu ihtiyacı ve talebe rağmen satışa çıkarılan arsa ile ilgili konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “Kamu arazilerinin bu şekilde satışa çıkarılması doğru değil. Biz Kadıköy Belediyesi olarak burayı bir bedel karşılığı almaya talip olduk. İki kez bu arsanın bize verilmesi için talepte bulunduk. Birincisine yanıt bile verilmedi. İkincisine ise “Biz ihaleye çıkıyoruz gelin siz de katılın” dendi. Bir kamu kurumunun başka bir kamu kurumuna böyle yaklaşması anlaşılabilir gibi değil. Kamunun ihtiyacı ve talebi gözetilmeden hatta yok sayılarak böyle bir satış yapılamaz, yapılmamalı. Milli Emlak Daire Başkanlığı’nın bu yanlıştan dönmesini umut ediyoruz. Aksi halde hukuki işlemleri başlatacağız” dedi.  


Kadıköy Merdivenköy'deki satışa çıkan son kamu arazisinin ihale detaylarını öğrenmek için tıklayınız.


Gazete İstanbul