27 / 06 / 2022

Aylık 10 TL’ye kiralık mini konut!

Aylık 10 TL’ye kiralık mini konut!

İsveçli mobilya devi Ikea, dünyanın en yoğun nüfuslu şehirlerinden Tokyo’da yer alan 10 metrekare büyüklüğündeki mini dairesini, ayda sadece 10 TL’ye kiraya verecek.İsveçli mobilya şirketi Ikea, Japonya’nın 14 milyon nüfuslu başkenti Tokyo’da konut kiralıyor. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; şehir merkezindeki Shinjuku bölgesinde bulunan 10 metrekare büyüklüğündeki evin aylık kirası yalnızca 99 Japon Yeni, yani 10 Türk Lirası. Şimdilik sadece bir adet olan Daire, Ikea mobilya ve aksesuarları ile eksiksiz olarak döşeli halde.

Aylık 10 TL’ye kiralık mini konut!

Evde duş ve tuvalet de yer alıyor. 3 Aralık tarihine kadar 20 yaş üstü herkesin başvuruda bulunabileceğini açıklayan şirket, evin 15 Ocak 2023'e kadar kiraya verileceğini belirtti. Elektrik, su, internet gibi fatura giderleri ise kiracı tarafından ödenecek.

Aylık 10 TL’ye kiralık mini konut!

İSVEÇ’TE KONUT İNŞA EDİYOR

Şirketten daireyle ilgili gerçekleştirilen açıklamada, “On metrekare çok değil, ancak mevcut alandan en iyi şekilde yararlanmak için çok çalıştık” ifadeleri kullanılarak tasarım düzenlemelerinin altı çizildi. Bu IKEA’nın ilk emlak yatırımı değil. Şirket, İsveçli Skanska ile kurduğu “BoKlok” isimli ortaklık ile İsveç, Finlandiya ve Norveç’te ekonomik modüler konutlar hayata geçiriyor.

Birbirinden ilginç evlerin ve yaşamların olduğu o yerler!

Bu adalar evden daha ucuz fiyata satılıyor!