Babil'in Asma Bahçeleri Bodrum'da

Babil'in Asma Bahçeleri Bodrum'da

Çakırlar Şirketler Grubu'nun Babil'in Asma Bahçeleri'nden esinlenerek Bodrum'da inşasını sürdürdüğü Gardens Of Babylon projesi 102 rezidans ve 22 odalı bir butik otelden oluşuyor.


2009 yılında tamamlanacak olan proje, Bodrum'un Kos ve Kalimnos adalarıyla çevrili Turgutreis Kasabası'na 3 km mesafedeki Kadıkalesi mevkiinde bulunuyor. Rezidans ve butik otel, dünyanın 7 harikasından esinlenerek 7 farklı konseptte dekore edilecek. İlk örnek dairenin tamamlandığı ve 40 dönüm üzerine kurulan projede rezidanslar 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. 170 bin ile 350 bin euro arasında satışa sunulan rezidanslar için müstakil tapu da verilecek.

DUBAİ PROJESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Çakırlar Grubu, dünyanın 7 harikasından biri olan Babil'in Asma Bahçeleri'nden esinlenerek Bodrum'da inşasına başladığı Gardens of Babylon'u Dubai'ye de yapacak. Recai Çakır, projenin çok büyük ilgi gördüğünü Dubai'de de benzerini inşa etmek için çalışmalara başladıklarını belirtti. Çakır, "Gardens of Babylon projesini ihraç etmek istiyoruz. Şu anda bu projeyi Dubai'de hayata geçirmek amacıyla çalışmalar yürütüyoruz" dedi. Çakırlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, geçen yıl aralıkta inşasına başlanan Gardens of Babylon'un bugüne kadar yüzde 33'lük kısmının satıldığını söyledi. Çakır, "Rezidanslar kullanılmadıkları dönemde sahiplerine getiri sağlayacak" dedi.

(Akşam)