Bağlarbaşı'nda 490 kişinin tapu sorununa çözüm!

Bağlarbaşı'nda 490 kişinin tapu sorununa çözüm!

Bağlarbaşı Mahallesi'nde ikamet eden 490 vatandaşın yıllardır devam eden tapu sorunu çözüldü. 7 yıl önce mahkeme kararıyla iptal olan imar uygulaması, Yalova Belediyesinin girişimleriyle düzenlendi.Bağlarbaşı Mahallesi'nde hak sahibi vatandaşlara Yalova Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen törende tapularını Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal teslim etti. Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, "Öncelikle kamu kurumları adına sizlere bir özür diliyorum. Çünkü 7 yıl evvel yapılan imar uygulamasına bir vatandaşın mahkemeye başvurması sonucu uzun süren hukuk süreciyle karşı karşıya kaldınız. 

Yaşanılan uzun sürenin ardından tapularınızın uygun formülle dağıtılması sürecinde yine beklediniz. 4-5 yıl mülkiyet hakkı kullanamamaktan dolayım tüm kamu adına size bu duyguları ilettim. Nihayet Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'nden emekli olmuş bir üst bürokratın bulduğu formülle konu neticelendirildi. Yine sizin mahallenizle ilgili bir konuyu daha paylaşmak istiyorum. 

Vatandaşların birbiriyle hisseli olma meselesi de sorunlar doğuruyor. Ona da nihayet çözüm yöntemi bulduk. O çözüm yöntemini de kullanarak, hiç olmazsa vatandaşlarımızın birbiriyle hisseli değil belediye ile vatandaşın hisseli olarak işin kolay çözülebilmesi için kolaylık sağlamış olduk." dedi. 


Günboyu