25 / 09 / 2023

Bahçelievler Metroport Medical Park hastaneler zincirinin oldu

Bahçelievler Metroport Medical Park hastaneler zincirinin oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin satışa çıkardığı Bahçelievler'deki kulenin sahibi Medical Park hastaneler zinciri oldu. Ne kadara satıldı?İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Bahçelievler'deki Metroport kompleksindeki ofis kulesinin yeni sahibi Saray Sağlık Hizmetleri oldu. Tahmini bedeli KDV hariç 62 milyon 37 bin YTL olan kulenin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ihalesinde Saray sağlık Hizmetleri 63 milyon 500 bin YTL teklif etti.

Merkezi Fatih'te olan Saray Sağlık Hizmetleri'nin yönetim kurulunda Munir Sancak, Haydar Sancak ve Adem Elbaşı görev alıyor. Saray Sağlık Hizmetleri, Medical Park hastaneler zincirinin sahibi.

Belediye Bahçelievler Metroport Alışveriş Merkezi'nde yer alan plazayı 7 Mayıs'ta KDV hariç 96 milyon 778 bin YTL tahmini bedel üzerinden satışa çıkarmıştı. 22 Mayıs'ta gerçekleştirilen ihaleye teklif bile gelmemişti. Bunun üzerine belediye 1 aydan daha kısa sürede yüzde 25 oranında indirim yaparak yeniden ihaleye çıktı.

Hastane imarlı olan plaza 12 katlı. Ekim ayında açılacak olan Metroport, İstanbul'un içinde hastane bulunan ilk mix projesi olacak. 15 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen, metro bağlantılı projenin toplam inşaat alanı 90 bin metrekare. Projede 9 katlı 78 homeofis bulunuyor. Homeofislerin alanı 14 bin metrekare. 17 bin metrekare kiralanabilir alanı olan alışveriş merkezi 5 katlı.

1997 yılında İBB'nin arsası üzerinde başlanılan deniz ve orman manzaralı proje Mutlu Group, Evren Group, Gül Group, Keleşoğlu Group ve AOG İnşaat'ın oluşturduğu 5 ortaklı bir girişim tarafından tamamlanacak. Projenin arsa hariç yatırım maliyeti 50 milyon dolar. Belediye arsa karşılığında ofis olarak projelendirilen fakat zamanla hastaneye dönüştürülmesi kararlaştırılan kuleyi satacak.

Geri Dön