Bahçelievler'de hasar alan bina onarılıyor!

Bahçelievler'de hasar alan bina onarılıyor!Bahçelievler'de kentsel dönüşüm çalışmaları esnasında hasar alan bina belediye ekipleri tarafından onarılıyor. 


Bahçelievler Çavuşpaşa Caddesi'nde yer alan 6 katlı binanın kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde yıkılmasına karar verildi. Demirören Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; yıkımın ardından 2 iş yeri 10 dairenin bulunduğu 5 katlı yan binada delik ve derin çatlaklar meydana geldi. Müteahhit firma ise, çatlaklar oluşan dairelerde onarım çalışması için düğmeye bastı. Bina sakinleri çalışmaları sokakta takip etti. 

Bahçelievler

"DUVARLARI ÖRERİZ DİYORLAR AMA BİZ KORUYORUZ"

Apartman yöneticisi Hatice Yılmaz, "Duvarlar kırıldı, hiçbir şey kalmadı. Bina komple yıkılacak. Önümüz kış ne yapacağız nerede kalacağız. Eşim hasta 80 yaşında. 'Binanızda bir şey yok.' diyorlar. 'Duvarları öreriz' diyorlar ama biz korkuyoruz evlere giremiyoruz. Hepimiz dışardayız. Ne yapacağız bilmiyoruz. Sağlam yer yok." dedi. Apartman sakini Güler Çorluoğlu ise, "Sözde sağlam diyorlar ama her yer çatlamış." dedi.

Bahçelievler Belediyesi ise, müteahhit firmadan zarar verdikleri apartmandan karot örneği alınıp sağlamlık testi yapılmasını talep etti.

Bahçelievler'de yıkım sırasında hasar alan bina tehlike saçıyor!