Bahçeşehir Kolejleri, Amerika'da açılacak!

Bahçeşehir Kolejleri, Amerika'da açılacak!ABD'li yatırım fonu Carlyle, yüzde 48'ini aldığı Bahçeşehir Kolejleri'ni dünyaya yayacak. Carlyle Türkiye Yöneticisi Can Deldağ, "ABD'de okul açacağız" dedi


Finans piyasalarının 'Fonların Efendisi' olarak adlandırdığı, dünyanın en büyük yatırım fonu Carlyle, Bahçeşehir Kolejleri'nin yüzde 48'ine ortak oldu. Ekim 2011'de ilk kez SABAH'ın duyurduğu işlem, dün sonuçlandı ve ortaklık için imzalar atıldı. Daha önce Medical Park Hastaneleri ile ortak olan dünya devi fonun Bahçeşehir Kolejleri'ni dünyaya açacağını söyleyen Carlyle Group'un Türkiye Yöneticisi Can Deldağ, 'Ortağımız Enver Yücel, eğitim konusunda birikimi yüksek olan bir isim. Bahçeşehir markasının da büyük bir potansiyeli var' dedi.  

ABD'DE OKUL AçACAK  

1994'te kurulan Bahçeşehir Kolejleri'nin 2011 yılı itibariyle bünyesinde 34 anaokulu, 20 ilköğretim okulu ve 11 lise bulunuyor. 12 bin öğrenciye hizmet veren Bahçeşehir Kolejleri'ni 3 yılda 3 kat büyüteceklerini söyleyen Deldağ, 'Okul sayısı da, öğrenci sayısı da 3 kat artacak. ABD'de ve bazı Avrupa ülkelerinde Bahçeşehir ismiyle okullar açıp, markaya ekleyeceğiz. Amacımız Türkiye'de hızla büyümek' diye konuştu.  

Sabah