Bakırköy'de Kentsel Otomasyon Projesiyle Bakırköy Halkı Artık Uyandı!

Bakırköy'de Kentsel Otomasyon Projesiyle Bakırköy Halkı Artık Uyandı!

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, bir basın toplantısında, nitelikli ve kentin gereksinimlerine uygun hizmet verebilmenin, kente ait tüm bilgilere sahip olmakla mümkün olduğunu belirtti. "BAKOP" ile Bakırköylülere daha fazla hizmet götürebilmek a

 


Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, bir basın toplantısında, nitelikli ve kentin gereksinimlerine uygun hizmet verebilmenin, kente ait tüm bilgilere sahip olmakla mümkün olduğunu belirtti. "BAKOP" ile Bakırköylülere daha fazla hizmet götürebilmek amaçlanmıştır. BAKOP, olası doğal afet ve kriz durumlarında karar vermeyi kolaylaştıracak Afet Yönetim Sisteminin de veri alt yapısı olan Coğrafi Bilgi Sistemi desteği ile oluşturuldu.Erzen, Bakırköy'deki her yapının deprem risk analizlerinin tek tek hazırlandığını, daha sonraki çalışmalarda Bakırköy'de bulunan tüm yol ve yapıların fotoğraflandığını, yapı özellikleri ve hane halkı bilgileri ile eşlenerek bina mevcut durumlarının ortaya konduğunu hatırlatarak, bu bilgilerin BAKOP bünyesine dahil edildiğini söyledi.


Bunun için Bakırköy'de bulunan yüksek risk analiz sonuçlu yapıların, yıkılarak bilinçli müteahhitler tarafından yeniden yapılmasını ve bununla ilgili kurumsal gayrimenkul firmalarının halkı uyarması gerekmektedir.


Century 21 Safir Gayrimenkul&Danışmanlık, Bakırköy-İncirli'de, bölge halkının aydınlanması adına duyurular hazırlayarak, apartman sakinlerinin yüksek riskli binalarda oturmamaları gerektiğini vurgulamaktadır. Century 21 Safir Gayrimenkul Danışmanlarına göre, bilinçli müteahhitler tarafından yapılan, deprem yönetmeliğine uygun yeni binalarda deprem endişesi olmadan yaşamak, Bakırköylülerin 3 kuşaktır süregelen bölgesel kimliğini koruyacaktır. Böylece, Bakırköy semtinin merkezi olması, kara-hava-deniz ulaşımıyla her semte ortalama 15-20 dakikada ulaşımı, alışveriş mağazalarının yakınlığı ve çeşitliliğiyle, bahçeli nizam yerleşimi ve nezih komşuluk ilişkileri nedeniyle, halkın ikamet tercihi olması fikrinin değişmesine ve başka semtlere göç etmelerine de gerek kalmayacaktır.


 20/Ekim/2007 Cumartesi günü Bakırköy'de hizmetinin 1.yıldönümünü müşterileriyle birlikte kutlayacak olan Century 21 Safir Gayrimenkul&Danışmanlık ofisi, kurumsal kimliğiyle ve dürüst çalışma anlayışıyla, Bakırköy halkına gerekli danışmanlık desteğini vererek, yüksek risk altındaki binaların yıktırılıp, deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılması konusundaki süreçte vatandaşa her konuda destek oluyor. Danışma için irtibat kurulacak Tel: 0212 571 00 05


SELMA ŞENOL/REFERANS