Bartın'daki şehit ailesine yapılan ev tamamlandı!

Bartın'daki şehit ailesine yapılan ev tamamlandı!Şırnak'ın Uludere ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer'in harap durumdaki babaevi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatı doğrultusunda yenilenerek anahtarı aileye teslim edildi.


Şırnak'ın Uludere ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer'in harap durumdaki babaevi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatı doğrultusunda yenilenerek anahtarı aileye teslim edildi.


Türkiye-Irak sınırı yakınlarındaki Gülyazı Karaçalı üs bölgesinde görevli Akyer'in şehit düştüğü haberinin 7 Kasım'da ailesine verilmesinin ardından taziyeye gelen yetkililer, şehidin babaevinin harap durumunu ilgili makamlara iletti.


Şehit Akyer'in "Anne ve babasına yeni bir ev alma" hayalini de öğrenen yetkililer, ailenin eski evinin yıkılarak yeni bir konut yapılması için çalışma başlattı.


16 Kasım'da temeli atılan 2 katlı evin tamamlanmasıyla şehidin anne ve babasına anahtarı teslim eden Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan şehidin babaevinin ilgililerce görülmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yeni bir ev yapılması için talimat verildiğini anımsattı.


Vali Seyfettin Azizoğlu'nun koordinatörlüğünde ildeki ilgili kurum ve kuruluşlarca hummalı bir çalışma içerisine girildiğini ve evin 80 gün gibi kısa bir zamanda tamamlandığını ifade eden Gençtürk, "2 katlı, kaloriferli, 108 metrekareden toplam 216 metrekare evin anahtarını aileye teslim ediyoruz. Emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. Burada güzel bir işbirliği örneği sergilendi ve Bartın halkı, şehidin ailesine sahip çıktı. Ailemiz de inşallah güzel günlerde bu evde oturur" diye konuştu.


Gençtürk, aileye anahtarı teslim ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.


"Evladımın hayali gerçek oldu"


Anne Asiye Akyer, hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadığını ifade ederek, "Oğlumun en büyük hayali bize ev almaktı. Evladımın hayali gerçek oldu. Allah devletimizden bin kere razı olsun. Bizi mağdur etmedi. Oğlumuz, vatanımız için, bayrağımız için şehit oldu ama o hep bizim yanımızda" ifadelerini kullandı.


Şehidin babası İbrahim Akyer de Başbakan Davutoğlu'nun kendisini bizzat 3 kez aradığını ve evin durumu hakkında bilgi aldığını söyledi.


Akyer, "Allah devletimizden, emeği geçenlerden razı olsun. 80 günde evimiz tamamlandı, 1-2 gün içinde de taşınacağız" dedi.


Jandarma Alay Komutanı Albay Tekin Aktemur ve Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman'ın da yer aldığı ziyarette ilgililer, evde incelemede bulundu.


Türkiye-Irak sınırı yakınlarındaki Gülyazı Karaçalı üs bölgesinde görevli Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer, 7 Kasım'da teröristlerce döşenen mayının patlamasıyla şehit olmuştu. Akyer'in cenazesi, 8 Kasım'da Bartın'ın Kozcağız beldesinde toprağa verilmişti.


AA


Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


ŞIRNAK`ın Uludere İlçesi`nde, mayın patlaması sonucu şehit olan 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer`in ailesinin oturduğu Bartın`ın Kozcağız Beldesi`deki eski ev, Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun talimatı ile yeniden yapılarak alieye teslim edildi. Şehidin annesi Asiye Akyer, "Oğlumun en büyük hayali bizi ev sahibi yapmaktı. Onun hayali gerçek oldu" dedi.


Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer, geçen yıl 7 Kasım`da, Türkiye-Irak sınırı yakınlarındaki Gülyazı Karaçalı bölgesinde teröristlerce döşenen mayına basması sonucu şehit oldu. Şehidin cenazesi Bartın`ın Kozcağız Beldesi`nde toprağa verildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, çocukları şehit olan 50 yaşındaki Asiye ve 54 yaşındaki İbrahim Akyer çiftinin, hemşire kızları ile birlikte oturdukları 2 katlı eski evin yeniden yapılması talimatı verdi.


Bartın Valiliği koordinatörlüğünde eski ev yıkıldı. 16 Kasım`da temeli atılan 2 katlı ev 80 günde tamamlandı. Bu sürede yakınlarının yanında kalan aileye yeni evleri bugün Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman tarafından teslim edildi.


Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, ildeki ilgili tüm kurum ve kuruluşların katkısıyla yapılan evin kaloriferli ve toplam 216 metrekare olduğunu söyledi. Gençtürk, "Evin anahtarını aileye teslim ediyoruz. Emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. Burada güzel bir işbirliği örneği sergilendi ve Bartın halkı, şehidin ailesine sahip çıktı. Ailemiz de inşallah güzel günlerde bu evde oturur" dedi.


Sözcü


Haber Bugün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Şırnak'ın Uludere ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer'in harap durumdaki babaevi, yenilenerek anahtarı aileye teslim edildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatı doğrultusunda yenilenen ev 80 günde tamamlandı.


Bugün
Haber Yeni Akit Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...7 Kasım’da şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer’in Bartın’daki harap durumda olan babaevi Başbakan Davutoğlu’nun talimatıyla yenilendi. Uludere’de mayın patlaması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Akyer’in harap durumdaki babaevi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı doğrultusunda yenilenerek anahtarı aileye teslim edildi. Türkiye-Irak sınırı yakınlarındaki Gülyazı Karaçalı üs bölgesinde görevli Akyer’in şehit düştüğü haberinin 7 Kasım’da ailesine verilmesinin ardından taziyeye gelen yetkililer, şehidin babaevinin harap durumunu ilgili makamlara iletti.


DAVUTOĞLU TALİMAT VERDİ


Şehit Akyer’in “Anne ve babasına yeni bir ev alma” hayalini de öğrenen yetkililer, ailenin eski evinin yıkılarak yeni bir konut yapılması için çalışma başlattı.


80 GÜNDE YAPILDI


16 Kasım’da temeli atılan 2 katlı evin tamamlanmasıyla şehidin anne ve babasına anahtarı teslim eden Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan şehidin babaevinin ilgililerce görülmesinin ardından Başbakan Davutoğlu tarafından yeni bir ev yapılması için talimat verildiğini söyledi.


Vali Seyfettin Azizoğlu’nun koordinatörlüğünde ildeki ilgili kurum ve kuruluşlarca hummalı bir çalışma içerisine girildiğini ve evin 80 gün gibi kısa bir zamanda tamamlandığını ifade eden Gençtürk, “2 katlı, kaloriferli, 108 metrekareden toplam 216 metrekare evin anahtarını aileye teslim ediyoruz. Emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. Burada güzel bir işbirliği örneği sergilendi ve Bartın halkı, şehidin ailesine sahip çıktı. Ailemiz de inşallah güzel günlerde bu evde oturur” diye konuştu. Gençtürk, aileye anahtarı teslim ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.


EVLADIMIN HAYALİ GERÇEK OLDU


Anne Asiye Akyer, hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadığını ifade ederek, “Oğlumun en büyük hayali bize ev almaktı. Evladımın hayali gerçek oldu. Allah devletimizden bin kere razı olsun. Bizi mağdur etmedi. Oğlumuz, vatanımız için, bayrağımız için şehit oldu ama o hep bizim yanımızda” ifadelerini kullandı. Şehidin babası İbrahim Akyer de Başbakan Davutoğlu’nun kendisini bizzat 3 kez aradığını ve evin durumu hakkında bilgi aldığını söyledi. Akyer, “Allah devletimizden, emeği geçenlerden razı olsun. 80 günde evimiz tamamlandı, 1-2 gün içinde de taşınacağız” dedi.


Jandarma Alay Komutanı Albay Tekin Aktemur ve Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın da yer aldığı ziyarette ilgililer, evde incelemede bulundu.Yeni Akit