28 / 11 / 2022

Başakşehir Belediyesi, yarım kalan Başakşehir Şahintepe bağlantı yolunu tamamlıyor!

Başakşehir Belediyesi, yarım kalan Başakşehir Şahintepe bağlantı yolunu tamamlıyor!

Başakşehir Belediyesi,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yarım bıraktığı Başakşehir Şahintepe bağlantı yolunun yapım çalışmalarını tamamlıyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından yürütülen  Başakşehir Şahintepe bağlantı yolu çalışmaları kısa bir süre önce yarım kalmış sonrasında ise devam etmemişti. 

Sabah Gazetesi'nden Barış Savaş'ın haberine göre; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Gönülleri birleştirdiğimiz gibi yolları da birleştiriyoruz. İBB'nin yarım bıraktığı Başakşehir Şahintepe bağlantı yolunu tamamladık. Güvercintepe'de trafik yoğunluğunu azaltacak Gökdemir Caddesi ile mesafeler kısalacak, Bahçeşehir'e ulaşım kolaylaşacak" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; bütçesinin olmadığını öne sürerek  İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarını yapmayacağını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin yolları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca yapılmıştı.

BAŞAKŞEHİR'E MESAFELERİ KISALTACAK BİR YOL DAHA 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yapımı devam eden Gökdemir Caddesi'ndeki çalışmalarda incelemelerde bulundu.Kısa sürede tamamlanması hedeflenen cadde, Güvercintepe'deki trafiği rahatlatırken, Başakşehir ve Kayaşehir'deki vatandaşların da ulaşımını kolaylaştıracak.Başakşehir ve Kayaşehir'deki vatandaşların ulaşımını rahatlatacak olan Güvercintepe Mahallesi'ndeki Fatih ile İstiklal Caddesi arasındaki yolda son aşamaya gelindi.

BAHÇEŞEHİR'E BAĞLANACAK 

 Çalışmaları inceleyen Yasin Kartoğlu, işçilerle bir araya gelerek, işçilerden fikir aldı. Mahalleler arasındaki ulaşımı daha kısa tutmak için Gökdemir Caddesi, Şahintepe'de yapımı devam eden Hal Yolu'na entegre edilerek Bahçeşehir'e bağlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarını yapmayacağını açıklamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Murat Kalkanlı'nın İstanbul Valiliği'ne gönderdiği yazıda; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Başakşehir Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarıyla ilgili çalışma yapamayacağı belirtilerek, "Kurumumuzun içinde bulunduğu ekonomik koşullar ve 2020 bütçemiz dikkate alındığında söz konusu talebin tarafımızca yerine getirilmesi mümkün görülmemektedir" ifadelerine yer verildi. 

Başakşehir Belediyesi, yarım kalan Başakşehir Şahintepe bağlantı yolunu tamamlıyor!

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI; HASTANE YOLLARINI YAPTI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin yolları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca yapılmıştı.

BAŞAKŞEHİR - KAYAŞEHİR METRO HATTINI ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI YAPIYOR 

İstanbul'da şehir hastanesinin de güzergahında bulunduğu Başakşehir - Kayaşehir metro hattının yapımını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üstlendi.

Şehir İçi Raylı Ulaşım Sistemleri, Metrolar ve Bunlarla İlgili Tesislerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Üstlenilmesi, Devralınması ve Tamamlanmasını Müteakip Devriyle İlgili Şartların Belirlenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Başakşehir-Kayaşehir metro hattı ve bununla ilgili tesislerin yapımını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üstlenildi. Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi de söz konusu metro hattının güzergahında bulunuyor.

Başakşehir'de 4.5 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!
Geri Dön