30 / 05 / 2023

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi inşaatında görev alan işçilerden mesaj!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi inşaatında görev alan işçilerden mesaj!

Rönesans Sağlık Yatırım ve Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Özel İş Birliği modeliyle hayata geçirilen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin yapımında çalışan işçiler, duygusal bir video mesajı yayınladı.21 Mayıs’ta hizmete açılan 1 milyon metrekare alan üzerinde inşaat alanına ve dünyanın en büyük sismik izolatörlü binası unvanına sahip Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin arkasında bulunan dev güç, 32 aylık sürede tamamlanan hastaneye bugün gururla bakıyor. 10 bin kişinin çalıştığı hastanede başından bu yana görev alan işçilerden Saim Ormanoğlu, “Bu zor günlerde böylesine önemli eseri ülkemize kazandırdığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. 

Hastanenin yapımında çalışan işçilerin duygularını tercüman eden Saim Ormanoğlu, “Kahraman sağlık çalışanlarını gördükten sonra, biz de bu süreçte yerimizi almamız gerektiğine inandık. Bugün bu esere gururla bakıyorum. Sağlık çalışanlarımızın hakkı ödenmez, biz de çocuğumuz olmuş gibi heyecanlıyız. Diğer ülkeler ne ilaç ne hasta yatağı bulamazken biz böylesine büyük bir hastaneyi tamamladık. Gerçekten de çok önemli, gurur duyduğumuz bir eser ortaya çıktı” açıklamasında bulundu. 

10 bin kişilik istihdam

Sadece inşaat sürecinde yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, bölgede bulunan nitelikli istihdama da katkı sunacak. 4 bin 200 hizmet personeli sağlık çalışanı ve 3 bin 300 hizmet personeliyle 810 yönetim personelini bünyesinde bir araya getirecek Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, yaklaşık 10 bin kişinin çalıştığı bir tesis. 725 poliklinik odası, 456 yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 2 bin 682 yatak kapasitesi ve 90 ameliyathane masasıyla hizmete giren Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, bölgede yer alan diğer illerin sağlık hizmeti ihtiyaçlarını karşılamada lokomotif rol sunacak.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin ismi hayatı simgeliyor!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açıldı!
Geri Dön