Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali'nde sözleşmeler imzalanıyor!

Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali'nde sözleşmeler imzalanıyor! Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali'nde sözleşmeler imzalanıyor!

Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali Sitesi'ndeki dükkanlar 19 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen kura çekilişi ile sahiplerini buldu. Dükkan almaya hak kazananlar sözleşmeleri imzalamaya başladı...T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başakanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali Sitesi'ndeki dükkanlar Eyüp Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde 19 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen kura ile sahiplerini buldu. 

 


Sözleşmeler imzalanıyor

Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali'ndeki tüm dükkanlar satıldı. 19 Aralık'ta gerçekleşecen kura çekilişi ile sahiplerini bulan dükkanlar için bugün itibariyle sözleşmeler imzalanmaya başladı. Sözleşmeler İstanbul Gıda Toprantı Tüccarları Derneği'nde (İGTOD) imzalanıyor. 


Halde toplam 990 toptancı dükkanı, banka, restoran, kafeterya gibi 120 ticari mekan, 541 araçlık kapalı, 634 açık, 65 tır olmak üzere toplam bin 240 araçlık otopark, mescit ve sosyal tesis bulunuyor. Haldeki küçük dükkanlar 480 bin 500 TL'den, büyük dükkanlar ise 961 bin TL'den satıldı. 

 

 

Rami'deki hal taşınıyor

İstanbul'un Eyüp ilçesine bağlı Rami bölgesinde bulunan Kuru Gıda Toptancıları Hali Sitesi, daha kapsamlı ve kullanışlı yeni bir ticaret merkezi olarak planlanmış, Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali Sitesi Projesi’nin bulunduğu Başakşehir ilçesi Resneli çiftliği, Kayabaşı mevkiine taşınıyor. 

 

 

 

 


Esra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com