Çukurova Balkon

Batman havalimanı kavşağındaki 100 dönümlük arsa ne olacak?

Batman havalimanı kavşağındaki 100 dönümlük arsa ne olacak? Batman havalimanı kavşağındaki 100 dönümlük arsa ne olacak?

Havalimanı kavşağındaki 100 dönümlük arsanın eğitim kompleksine dönüştürülmesi için İl Genel Meclisinden karar bekleniyor. Vali Azmi Çelik, “İl Genel meclisinden onay alırsak bu alanı eğitim kompleksine dönüştürmek istiyoruz” dedi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Batman havalimanı kavşağında hazineye ait 100 dönümlük alanının eğitim kompleksine dönüştürülmesi için İl Genel Meclisinin kararını beklediklerini söyleyen Vali Azmi Çelik, “İl Genel meclisinden onay alırsak bu alanı eğitim kompleksine dönüştürmek istiyoruz” dedi.

ARSA ATIL DURUMDA

Yaklaşık 4 yıldır etrafına ihata duvarı çekildiği halde atıl durumdaki hazineye ait 100 dönümlük arsanın eğitim kompleksine dönüştürmeyi planladıklarını belirten Vali Azmi Çelik: “İl Genel Meclisinin kararını bekliyoruz, eğer onay alınırsa bu alanı modern bir eğitim kompleksi haline getireceğiz” diye konuştu. Daha önce yatırımcılara tahsis edileceği açıklanan 100 dönümlük alanın bulunduğu Yediyol (Tırzoke) köy sınırlarındaki arsaların değerlendirilmesine yönelik yeni bir çalışma başlatıldı.


MECLİSİN KARARI BEKLENİYOR

Arsayla ilgili kararın İl Genel Meclisi tarafından verileceğini belirten Vali Çelik, şöyle konuştu: “Atıl durumdaki arsayı değerlendirmek istiyoruz. Bir süre önce İl Genel Meclisine bu alanla ilgili karar verilmesini istedik. Meclisten gelecek karar doğrultusunda atıl durumdaki arazileri değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Uzun bir süredir arazi değerlendirilmiyor. En ideal proje olarak düşündüğümüz eğitim kompleksini hayata geçirmek istiyoruz.”Batman Çağdaş