Batman'da alt yapı sorunu çözülüyor!

Batman'da alt yapı sorunu çözülüyor!İçişleri Bakanlığınca KHK ile görevlendirme yapılan Batman Belediyesince, 10 yıl önce yapılan ve 9 bin kişinin yaşadığı Kuyubaşı TOKİ konutlarının altyapı sorununu çözmek için çalışma başlatıldı.


İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Batman Belediyesince, 10 yıl önce yapılan ve 9 bin kişinin yaşadığı Kuyubaşı  TOKİ  konutlarının altyapı sorununu çözmek için çalışma başlatıldı.


Yenişehir Mahallesi'ndeki konutların altyapı problemi, 5 kilometrelik kanalizasyon hattının döşenmesiyle giderilecek.


Batman Belediyesine görevlendirilen Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, sorunsuz kent, temiz kent sloganıyla şehrin dört bir tarafında başlattıkları çalışmaların kesintisiz sürdüğünü söyledi.


Kent genelindeki çalışmalarla Batman'ın adeta şantiyeye döndüğüne dikkati çeken Aksoy, "Kenti alt yapısıyla, üst yapısıyla, yollarıyla, sosyal donatı alanlarıyla, park ve bahçeleriyle, yeşil alanlarıyla sorunsuz ve tertemiz bir kent yapacağız." diye konuştu.


İnsan odaklı hizmet verdiklerini belirten Aksoy, kentte yıllardır yapılmayan hizmetleri yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.


Aksoy, "Yaptığımız çalışmalarla yenilenen yollarda çukur bulamayan insanlarımızın bize ettiği dua yeter. Bu şehri birlikte yöneteceğimizi söylemiştik. Bu yüzden de yaptığımız çalışmaları önce yaptığımız anketlerle halkımıza soruyoruz, ardından çalışmalarımızı icra ediyoruz." ifadelerini kullandı.


AA