Batman'da imar barışına 16 bin 403 kişi başvurdu!

Batman'da imar barışına 16 bin 403 kişi başvurdu! Batman'da imar barışına 16 bin 403 kişi başvurdu!

31 Ekim 2018 tarihinde sona erecek olan imar barışı uygulamasına başvurular devam ediyor. Batman'da ve ilçelerinde imar barışına 16 bin 403 kişi başvurdu.


Türkiye'de 13 milyon kaçak ve ruhsatsız yapıyı ilgilendiren imar barışı uygulamasına başvurular devam ediyor. Uygulama kapsamında başvurular 31 Ekim 2018 tarihinde sona erecek.

Batman Çağdaş Gazetesi'nde yer alan habere göre, Batman ve ilçelerinde imar barışı yasasına 16 bin 403 kişi başvuru yaptı. Yapı kayıt belgesi alanlar e-devlet üzerinden müracaatlarını tamamladı. 

Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılmış olan yapılar için yapı kayıt belgesi düzenleniyor. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri konu ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ''Bu yapıların kayıt altına alınması ve böylece bu yapıların imar sorunlarının çözülmesi olan imar barışı için süre daralıyor. İmar barışından faydalanmak için mutlaka yapı kayıt belgesi alınması şarttır. Yapı kayıt belgesi bedeli 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Parasını yatırıp belge alanlar arasında Batman, Türkiye 54. sırada yer alıyor.''