Batman’da konut fiyatları düşüyor!

Batman’da konut fiyatları düşüyor!Reidin Emlak Endeks 2017 Ocak ayı sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Batman’da konut fiyatları düşüşe geçti.


Reidin Emlak Endeks 2017 Ocak ayı sonuçlarına göre Batman’da konut fiyatları düşüşe geçti. Her ay yükseliş rekorları kıran Batman’daki konut fiyatları 2017 yılı ile birlikte düşüşe geçti. Batman’daki kira fiyatlarının da düşüşe geçtiğini belirten rapordan notlar.


KONUT FİYATLARI

Reidin Emlak Endeks 2017 Ocak ayı sonuçlarını yayınladı. Yayınlanan rapora göre, Batman’da 2017 yılı ile birlikte metrekare başına 1.126 TL olan konut fiyatları aylık bazda yüzde 0,4 civarında düştü. Raporda, Türkiye’de konut fiyatlarının en çok Kars, Sivas, Batman ve Gaziantep’te düştüğü belirtildi.

 

KİRALAR

Reidin’in raporunda, Türkiye’deki şehirlerin kira fiyatlarına ilişkin bilgiler de belirtildi. Batman’da konut fiyatlarına paralel olarak kira fiyatlarının da düştüğü belirtildi. 2017 yılı ile birlikte Batman’da metrekare başına kiralar yüzde 1 oranında düşüş gösterdi. Türkiye’de kiraların en çok düştüğü şehirler ise, Kütahya, Sivas, Uşak, Van ve Karabük olarak belirtildi.


Yeni Batman