06 / 12 / 2022

Bayrampaşa Fazıl Küçük Parkı ve otoparkı açıldı!

Bayrampaşa Fazıl Küçük Parkı ve otoparkı açıldı!

Bayrampaşa Belediyesi trafik sorununa üstü park, altı otopark projeleri ile çözüm üretiyor. Muratpaşa Mahallesi Dökümcüler Caddesi’ndeki Dr. Fazıl Küçük Parkı’nın altına 9.750 metrekarelik 3 katlı 300 araç kapasiteli zemin altı otopark yapıldı.Baştan sona yenilenen Dr. Fazıl Küçük Parkı ve parkın altına inşa edilen 3 katlı 300 araç kapasiteli zemin altı otopark Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in katıldığı törenle hizmete açıldı. Başkan Aydıner, Bayrampaşa’da 5 yıl içinde toplam 20 bin araç kapasiteli 21 otopark daha yapmayı hedeflediklerini söyledi.


Yeşil örtüyle süslenen 4 bin 500 metrekarelik park alanında da çocuk oyun grubu, fitness alanı, mini basket ve futbol sahası yer alıyor.


Parkın ve otoparkın açılışını Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Cemil Yıldız, İSPARK Müdürü Mehmet Çevik ve Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol birlikte gerçekleştirdi.


Atila Aydıner: 5 yılda 20 bin araç kapasiteli otopark!


Törende konuşan Başkan Atila Aydıner, Bayrampaşa’daki trafik sorununa köklü çözüm üretecek projeleri 

hayata geçirdiklerini söyledi. Bayrampaşa’da 5 yıl içinde toplam 20 bin araç kapasiteli 21 otopark daha yapmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Aydıner, “Dünyanın her yerinde trafik çilesi ve otopark sorunu ciddi boyutlara ulaşmış durumda. İleri belediyecilik projelerimizle yenilediğimiz Bayrampaşa’da otopark sorunu da tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak. Dr. Fazıl Küçük Parkı zemin altı otoparkını halkımızın hizmetine sunarak ilçemizdeki otopark sayısını 11’e çıkardık. Bu otoparkların toplam araç kapasitesi 3 bin 142. İnşallah yakın bir zamanda güzel ilçemiz Bayrampaşa’da araç kullanmak keyifli bir eyleme dönüşecek. Parkımız ve otoparkımız halkımız için hayırlı, uğurlu olsun” dedi.


Programın sonunda Başkan Aydıner ve beraberindekiler, otoparkı gezerek incelemelerde bulundu.


Bayrampaşa Belediyesi
Geri Dön