09 / 08 / 2022

Benzin ve motorinde kritik tarih verildi! Uzman isim o ayları işaret etti! İndirim geliyor mu?

Benzin ve motorinde kritik tarih verildi! Uzman isim o ayları işaret etti! İndirim geliyor mu?

Uzman isimler akaryakıt fiyatlarına ilişkin çarpıcı bir son dakika açıklamasında bulundu. Enerji Uzmanı Ali Arif Aktürk, akaryakıt fiyatlarına indirim gelebilecek tarihleri açıkladı. İşte o açıklama...Yükselişini hızla sürdüren Brent petrol fiyatları, ABD'den yapılan açıklamaların ardından düşüş trendine geçti. 130 dolara kadar yükselen petrol fiyatları, iç piyasada akaryakıt zamlarına neden oldu. 100 ve 110 dolar arasında seyreden petrolde yalnızca rafineri marjı olduğunun altını çizen uzman isimler, marjlardan bir miktar feragat edilerek yüzde 10-12’lik indirimin piyasaya yansıyabileceğine dikkat çekti. 

Benzin ve motorinde kritik tarih verildi! Uzman isim o ayları işaret etti! İndirim geliyor mu? 

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerin yer aldığı OPEC+ grubu, mevcut üretim artışına bağlı kalarak petrol üretimini Ağustos ayında günlük 648 bin varil artırmaya karar verdi. Uzman isimler, söz konusu artışla grubun pandemiden önce üretim seviyelerine geri geldiğine, Suudi Arabistan gibi yedek üretim kapasitesine sahip üreticilerin bunu kullanıp kullanmayacağının ise piyasaların şimdiki odak noktası olduğuna vurgu yaptı. 

Uzman isimler akaryakıt fiyatlarına ilişkin çarpıcı bir son dakika açıklamasında bulundu. Uzmanlar açıklamalarıyla akaryakıt fiyatlarına indirim gelebilecek tarihleri açıkladı. 

Peki akaryakıt fiyatları düşecek mi? Akaryakıt fiyatları ne zaman düşer? İşte uzman isimlerin o son dakika açıklamaları...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.