Bereket Varlık Kiralama 20 milyon TL kira sertifikası ihraç edecek!

Bereket Varlık Kiralama 20 milyon TL kira sertifikası ihraç edecek!Bereket Varlık Kiralama 20 milyon TL tutarındaki kira sertifikası ihracı için tertip ihraç belgesi SPK tarafından onaylandı. 


Bereket Varlık Kiralama, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) kira sertifikası tertip ihraç belgesi SPK onayı hakkında açıklama yaptı.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin fon kullanıcısı olarak yer alacağı, yurtiçinde halka arz edilmeksizin tahsisli olarak satılmak üzere, yönetim sözleşmesine dayalı, 109 gün vadeli ve 20 milyon TL tutarındaki kira sertifikası ihracı için tertip ihraç belgesi SPK tarafından onaylandı. 

Bereket Varlık Kiralama'nın KAP açıklaması: 
Sermaye Piyasası Kurulu'nun 29.12.2017 tarih ve 48/1570 sayılı toplantısında onaylanan ihraç tavanı kapsamında, Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin fon kullanıcısı olarak yer alacağı, yurtiçinde halka arz edilmeksizin tahsisli olarak satılmak üzere, yönetim sözleşmesine dayalı, 109 gün vadeli ve 20.000.000,- Türk Lirası tutarındaki kira sertifikası ihracı için tertip ihraç belgesi SPK tarafından onaylanmış olup ekte kamuoyunun bilgilerine arz edilmiştir.