Bereket Varlık Kiralama'nın kira sertifikası ihracına SPK'dan onay!

Bereket Varlık Kiralama'nın kira sertifikası ihracına SPK'dan onay!Bereket Varlık Kiralama'nın yatırımcılardan gelebilecek yatırım taleplerinin azami oranda karşılanması maksadıyla 73 milyon TL'ye kadar artırılabilecek kira sertifikası ihracı için SPK'ya yapılan başvurusu Kurul tarafından onaylandı.


Bereket Varlık Kiralama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yurt içi kira sertifikası ihracı için SPK'ya tertip ihraç belgesi müracaatı ve onayı hakkında açıklama yaptı. 

Bereket Varlık Kiralama tarafından azami 80 gün vadeli, planlanan tutar 50 milyon TL olmak üzere, yatırımcılardan gelebilecek yatırım taleplerinin azami oranda karşılanması maksadıyla 73 milyon TL'ye kadar artırılabilecek kira sertifikası ihracı için SPK'ya yapılan başvuru Kurul tarafından onaylandı.

Bereket Varlık Kiralama A.Ş.'nin KAP açıklaması: 
Sermaye Piyasası Kurulu'nun 27.08.2020 tarih ve 53/1067 sayılı kararı ile onaylanan ihraç tavanı kapsamında, Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin fon kullanıcısı olarak yer alacağı, yurt içinde nitelikli yatırımcıya satılmak üzere, yönetim sözleşmesi ve alım satım sözleşmesinin birlikte kullanılması suretiyle azami 180 gün vadeli, planlanan tutar 50.000.000,- Türk Lirası olmak üzere, yatırımcılardan gelebilecek yatırım taleplerinin azami oranda karşılanması maksadıyla 73.000.000,- Türk lirasına kadar artırılabilecek kira sertifikası ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na tertip ihraç belgesi onayı başvurusu yapılmış olup yapılan başvuru Kurul tarafından onaylanmıştır. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.