05 / 07 / 2022

Betonart Mimarlık Yaz Okulu 27 Temmuz'da başlayacak! 

Betonart Mimarlık Yaz Okulu 27 Temmuz'da başlayacak! 

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından hayata geçirilen Betonart Mimarlık Yaz Okulu’nun 18’incisi TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB)'nin Türkiye’nin dört bir yanında mimarlık öğrencilerini bir araya getirmek için düzenleyeceği okul, 27 Temmuz'da başlayacak. Okulun toplumsal kalkınmaya destek olması amaçlanıyor. 

Bu yıl 18’incisi düzenlenen Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 27 Temmuz - 5 Ağustos 2019 tarihleri arasında Ankara’da, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Baştaş Başkent Çimento A.Ş ve Konya Çimento A.Ş ana desteğiyle gerçekleşecek.

Okulun Akademik Danışmanlığını Nur Çağlar’ın, Küratörlüğünü Selda Bancı’nın, moderatörlüklerini, Refa Emrali, Jorge Mealha, Alper Aksoy, Serkan Karaaslan, Yunus Özmerpenli, Ramazan Avcı, Emre Şavural, Fatih Yavuz, Ozan Gürsoy, Aktan Acar, Ferdi Akarsu, Yıldıray Lise, Yasemin Özeri, Murat Sönmez, Aslı Özbek ve Nihat Eyce’nin yapacak. 

Betonart Mimarlık Yaz Okulu’nun bu yılki teması, “Standartlaştırma” olacak. Betonart Yaz Okulu 2019, mimarlıkta, mekanda ve her tür yapıda standartlaştırmayı eleştirecek. Yapı bileşenlerinden biri olan bir duvar parçasının tasarımı ve yapımı ile üretimi üzerine tartışacak. 

Betonart Mimarlık Yaz Okulu, Mimarlık Bölümü’nde okuyan ve 3. sınıfı bitirerek 4. sınıfa geçen öğrencileri kapsayacak. Türkiye’nin farklı şehirlerindeki üniversitelerden seçilen yaklaşık 30 öğrenci, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsünde bir araya gelerek eğitimlere başlayacak. 

Betonart Mimarlık Yaz Okulu, eğitimlerin son gününde öğrencilerin eserleriyle yapılacak sergi ve ardından sertifika töreni ile sona erecek. Program başvuruları 24 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecek.