Beykoz'da konutlar üst gelir seviyesine hitap ediyor!

Beykoz'da konutlar üst gelir seviyesine hitap ediyor! Beykoz'da konutlar üst gelir seviyesine hitap ediyor!

Beykoz'da konut satışlarının azalmasının nedeni hep üst düzey gelir seviyesine göre konut üretiliyor olması olarak açıklandı.Beykoz'da sosyal konut projeleri zaman zaman gündeme gelirken, bir türlü hayata geçirilemezken, Beykoz'da yaşanan durgunluk bölgeyi konut satışlarında sondan ikinci sırada yer aldı. Türkiye genelinde bulunan konut satışlarındaki sıralama listesinde son sıraya Erçiş yerleşirken, Beykoz hemen önünde sondan ikinci sırada yer aldı.

Nüfusu 150 binden yüksek 159 ilçe arasında yapılan araştırmalar sonucunda Van'ın Erciş ilçesinin bulunduğunu, Beykoz'un da sondan ikinci olduğunu kaydeden Eyüp Akbal,  "Beykoz'un 250 bine yakın nüfusu olmasına rağmen ilçedeki konut stokunun azlığı ve konut tipinin daha çok üst gelire hitap eden ünitelerden oluşması bu sonuçtaki en büyük etkenlerden bir tanesi." şeklinde konuştu.

 

Gayrimenkulde hep İstanbul'a odaklanıldığını fakat İstanbul dışında da ciddi konut satışı olduğunu sözlerine ekleyen Akbal, en çok konut satılan ilçelere bakıldığında bu durumun net olarak görüldüğünü açıkladı.

Akbal, "Bu aslında bizim uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir konu. Türkiye'de gayrimenkul almak isteyen, bu konuda iştahı bulunan çok ciddi bir kesim var. Bu kesimin ev hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onlara uygun koşulların sağlanması çok önemli. Anadolu'da uygun fiyatlı, metrekare fiyatı 2 bin 500 TL civarında konutlara ciddi bir talep var ve bu talebin daha uzun süre devam etmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

İstanbul'da ilçe ilçe kiralık daire fiyatları!

Konutta en cazip ilçe!