Bilal Doğan: İsmet İnönü Kültür Merkezi yıkılmasın!

Bilal Doğan: İsmet İnönü Kültür Merkezi yıkılmasın!İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, "İzmir kültür merkezi açısından yeterli değil. Buradaki amfitiyatro başka yeri yapılmalı" diye konuştu.


İzmir Büyükşehir Belediyesi eylül ayı meclis toplantılarının üçüncü oturumu, Başkanvekili Sırrı Aydoğan yönetiminde gerçekleşti. Kültürpark projesi ile ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İsmet İnönü Kültür Merkezi'nin yıkılmaması gerektiğini belirterek, "İzmir kültür merkezi açısından yeterli bir kent değil. Buranın yıkılmaması, amfi tiyatro yapılacaksa da başka yere yapılmalı. Mavişehir'de yapılması planlanan opera binası haricinde somut bir proje yok. Bu tesisin yıkılması yerine yeni kültür merkezi yapılması gerekiyor. İzmir'in mevcut kültür merkezini yıkmak yerine daha işlevsel hale getirmesi gerekiyor. İzmir'in çok ciddi anlamda sanat kültür merkezine ihtiyacı var. Bu kararın yanlış olduğunu düşünüyoruz.  Bu hatadan dönülmeli. Hazırlayan arkadaşlarımız da bundan vazgeçmeli. Gerekli değişikliğe gitmesi gerekiyor, özellikle kentimizdeki STK'lar, sanat severler etkinlik yapacak alan bulmakta yokluk çekiyorlar" diye konuştu. 


ÜSTÜ KAPATILMALI 


"İsmet İnönü'ye kıymayın" diyen Doğan, şöyle konuştu: "Kocaoğlu'nun seçimde vaat ettiği kültür sanat projelerini de hayata geçmediğini görüyoruz. Açık Hava Tiyatrosunun yenilenmesi ve üstünün açılır kapanır şekilde düzenlenmesi gerekir." 


KÜLTÜRPARK KURUL ONAYINDA 


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin daha yeşil bir Kültürpark yaratmak amacıyla hazırladığı 'Kültürpark İzmir' projesi, 27 Eylül salı günü  İzmir  1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu toplantısında gündeme gelecek. Projenin onaylanması halinde inşaat çalışmalarının hız kazanması beklenirken, herhangi bir olumsuz kararda çeşitli değişiklikler yapılacak ve yeniden Kurul onayına sunulacak.Habertürk Egeli