Bilgili Grup Miami’deki ünlü Raleigh Otel’i satın aldı!

Bilgili Grup Miami’deki ünlü Raleigh Otel’i satın aldı!Bilgili Grubu Amerika’da büyümeyi sürdürüyor. Firma, Miami’nin ünlü oteli Raleigh Otel’i de 103 milyon dolar karşılığında satın aldı.


Bilgili Grubu, Manhattan 5. Cadde’deki Gucci binası yatırımından 6 ay sonra, Tommy Hilfiger ve Doğuş Holding’in sahibi olduğu Miami’nin ünlü oteli Raleigh Otel’i de 103 milyon dolara satın aldı. Firma, Almanya merkezli Deutsche Finance ile New York’un önde gelen firmalarından SHVO ile ortaklık yapıyor. Bilgili Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, South Beach’teki art deco tasarımının eşsiz bir örneği olan ve 1947 yılında LIFE dergisi tarafından “Amerika’nın en güzel havuzu” seçilen havuzuyla ünlü olan oteli satın aldıkları için mutlu olduklarını kaydetti.

Bilgili Grup Miami’deki ünlü Raleigh Otel’i satın aldı!

Bu zamana kadar Türkiye’ye 500 milyon doların üzerinde yabancı sermaye getiren ve Türkiye’de yönettiği gayrimenkul portföy büyüklüğü 2 milyar dolara ulaşan  Bilgili Grubu, Amerika’da yaptığı ikinci yatırımla yönettiği portföyü dünyanın bir diğer önemli şehrine de taşıdı. Küresel ölçekte başarıyla yatırım yapan ve yatırım danışmanlığı hizmetleri veren Türk şirketleri arasında olan Bilgili Grubu, elde ettiği kazançla ve uluslararası ortaklarının desteğiyle Türkiye’de yeni projelere sermaye aktarmayı sürdürüyor. Bilgili, bu proje için de tüm yönetim hizmetlerini Türkiye merkezli olarak verecek.

Bilgili Grup Miami’deki ünlü Raleigh Otel’i satın aldı!

Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili “Amerika’da yaptığımız ikinci yatırımımız dolayısıyla Deutsche Finance ve SHVO ile olan ortaklığımızı pekiştirdiğimiz için oldukça heyecanlıyız. New York’taki ilk binamızı satın almamızdan sadece 6 ay sonra böylesine bir yatırım sürecini daha sonlandırarak, önemli bir başarı sağladık. Türkiye’deki ekibimizle birlikte sadece ülkemizde değil, uluslararası gayrimenkul piyasasında da özel projeler geliştirmeye devam ederek, bu sektörün önde gelen şirketleri arasına katılacağız” açıklamasında bulundu.
 

Bilgili Grup Miami’deki ünlü Raleigh Otel’i satın aldı!

Ferit Şahenk The Raleigh otelini 103 milyon dolara sattı!