Bingöl depreminde 7 okul hasar gördü!

Bingöl depreminde 7 okul hasar gördü!Bingöl'de depremden etkilenen 7 okulda hasar tespit edildi. Abdulkadir Arslanboğa Karlıova ilçesindeki ağır hasarlı okulun en kısa sürede yıkılacağını belirtti...


Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Karlıova ilçesinde yaşanan 5,7 büyüklüğündeki depremden sonra hasar tespit çalışması yapıldığını kaydetti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; 3 ilçe merkezindeki okullarda Bingöl Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri ile okullarda hasar tespit çalışması yaptıklarını kaydeden Arslanboğa, şöyle konuştu:

"Hafta sonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı öncesinde de Adaklı, Karlıova ve Yedisu ilçe merkezlerindeki okullarda hasar tespit çalışması yaptık. Çalışma sonucunda Karlıova ilçesinde 5 orta ve 1 ağır hasarlı okul, Yedisu ilçesinde de 1 orta hasarlı okul tespit ettik. Bu okullarda LGS ile 2020-2021 döneminde eğitim yapılmamasına karar verildi. Hasarlı okullarda sınava girmesi gereken öğrenciler, başka okullarda sınava girecek."

Arslanboğa, Karlıova ilçesindeki ağır hasarlı okulun en kısa sürede yıkılacağını söyledi. 

Bingöl'de 31 az hasarlı, 53 ağır hasarlı konut tespit edildi!