Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ kura çekimi 27 Temmuz'da yapılacak!

Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ kura çekimi 27 Temmuz'da yapılacak! Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ kura çekimi 27 Temmuz'da yapılacak!

2013 yılında Bingöl Belediyesi ile TOKİ tarafından İnönü Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yapımı devam eden konutların yer belirleme kuraları 27-28 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak.2013 yılında Bingöl Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İnönü Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yapımı devam eden konutların yer belirleme kuraları 27-28 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak.


Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, 27-28 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak olan kura çekimleri ile ilgili olarak hak sahiplerinin ve dışarıdan talep toplama yöntemiyle daire alan vatandaşların kuraya katılmaları istenildi.


Kura çekim yerinin Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi olduğu ifade edilen açıklamada, 27 Temmuz 2015 Pazartesi günü saat 10.00’da hak sahiplerinin yer belirleme kurasının çekileceği ve 28 Temmuz 2015 Salı günü saat 10.00’da ise, talep toplama yöntemiyle daire alan vatandaşların yer belirleme kurasının çekileceği kaydedildi.


BİN 376 KONUT İNŞA EDİLDİ

Bingöl Belediyesi ile  TOKİ  işbirliğiyle İnönü Mahallesi’nde olan ve 1971 yılında meydana gelen depremin izlerini taşıyan konutların yerine depreme dayanıklı bin 376 konut inşa edildi.

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi alanda, şehrin konut ihtiyacı ve sosyal donatıları da yapılıyor. Proje kapsamında, şehrin konut ihtiyacı önemli ölçüde karşılanırken, sosyal tesisler ve altyapı eksikleri de giderilecek. Proje kapsamında terminalden, cami, okul, spor alanları ve oyun bahçelerine kadar her türlü yapı inşa ediliyor. 


Bingöl Gazetesi