Birhan Varol kimdir?

Birhan Varol kimdir?

Logo İnşaat’ın Genel Müdürü ve aynı zamanda mimar olan Birhan Varol kimdir? Logo İnşaat’ın Genel Müdürü Mimar Birhan Varol hangi projelere imza attı? İşte Mimar Birhan Varol ve projeleri...


Birhan Varol kimdir?

Birhan Varol, 1962 yılı Antalya doğumlu. Antalya’da Hillside Su Otel başta olmak üzere çeşitli otellerin mimarı olan Birhan Varol, Logo İnşaat’ın Genel Müdürü’dür.


İlk, orta ve lise eğitimini Antalya da tamamlayan Varol, 1985 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nden yüksek mimar olarak mezun oldu. 


1985 yılından günümüze kadar tasarım, uygulama, kontrol ve proje yönetimi alanlarında bir çok projede görev aldı. Halen Logo İnşaat Ltd. Şti.’de genel müdür olarak görev yapmaktadır.


Birhan Varol projeleri:

Hillside Su Otel

Philippe Starck’la dünyada başlamış olan “Design Hotel” akımının başarılı bir örneği olan, özgün bir tasarımdır. “Interior Design” Amerika, “Architectural Digest” İtalya dergilerinde kapak olmuş, “Wallpaper” İngiltere’de ise defalarca yayımlanmıştr. 


Yüzde yüz birbirine inanmış işveren, tasarımcı, işletmeci uyumunun başarısıdır. Bugün hâlâ Antalya bölgesinin en çok tercih edilen oteli olmakla beraber modern mimarlık tarihinde yerini almış, demode olmadan klasikleşmiş ve günümüze kadar bembeyaz kalmış bir mimari eserdir.


Birhan Varol ve Logo İnşaat 

Adres : Haşim İşcan Mah. 1306 Sok. 

No: 25 Antalya / Türkiye 

Telefon : + 90 242 247 43 48

Faks : + 90 242 248 42 33

E-mail : info@logoconstruction.com.tr

Web Adresi: www.logoconstruction.com.tr