Black Box İstanbul, Travis ile açılıp Bob Dylan'la coşacak!

Black Box İstanbul, Travis ile açılıp Bob Dylan'la coşacak!Black Box İstanbul, Yazgan Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanmış olup, ERA Mimarlık’ın projelendirdiği Uniq İstanbul (Ayazağa Kültür Merkezi) içerisinde yer alıyor. BlackBox İstanbul, Avrupa'nın sayılı etkinlik mekanlarından biri olmayı hedefliyor.Canlı konserler ve dünyaca ünlü şov ve dans gösterilerinin yanında, perde teknolojisiyle salonu küçültme imkanından yararlanarak kurumsal etkinlikler ve özel davetlere de yer verebiliyor. Akustik altyapısı ve üstün ses kalitesi ile Avrupa’nın en iyisi olmayı hedefleyen Black Box İstanbul, hızlı "load in/load out" sistemiyle de art arda etkinliklerin yer almasını sağlıyor. Black Box İstanbul, Travis ile açılıp Bob DylanSayılarla Black Box İstanbul!


286 ton çatı yük taşıma kapasitesi ile, farklı gösteri türlerinin yer alabilmesine imkan veriyor. Mekanın toplam 5800 kişi kapasitesi olup, 304 skybox loca koltuk, 822 premium koltuk, 1392 sabit tribun koltuk, 562 eklenebilir tribun koltuk, 2160 giriş katında oturma ve 3300 giriş katında ayakta seyirciden oluşmaktadır. Skybox üyeliği ve özel girişleri kullanma imkanı ile Black Box İstanbul, ziyaretçilere ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor.  Çağdaş tasarımı ve 21 adet özel yeme/içme alanları ile ziyaretçilerine keyifli bir deneyim  yaşatıyor. 


BLACKBOX İSTANBUL

PROJE YERİ : Uniq İstanbul (Ayazağa Kültür Merkezi), İstanbul, Türkiye

İŞVEREN: Pozitif Arena Konser Salon İşletmeleri A.Ş.

ANA YÜKLENİCİ: TBM İnşaat

PROJE TARİHİ: 2011

YAPIM TARİHİ: 2014

TOPLAM İNŞAAT ALANI: 12.000 m2

UNİQ İSTANBUL MİMARİ PROJE: ERA Şehircilik Mimarlık Müşavirlik Ltd. Şti.

BLACKBOX SALON MİMARİSİ / İÇ MEKAN TASARIM PROJESİ: Yazgan Tasarım Mimarlık

BLACKBOX SALON TASARIM DANIŞMANI: Blackbox Operations BV

EFES PUB / İÇECEK SATIŞ BANKOLARI TASARIMI : DSGNWRKSHP

STATİK PROJESİ : Pro-net Mühendislik

MEKANİK PROJESİ: GN Mühendislik

ELEKTRİK PROJESİ : HB Teknik

YANGIN PROJESİ: Karına Tasarım Müşavirlik

AKUSTİK DANIŞMANI: Peutz / PB Müzik Yapım

SKYBOX ÇELİK TASARIM DANIŞMANI : Erduman Mühendislik

YAPIM TÜRÜ: Betonarme, Çelik

3D GÖRSELLER: Yazgan Tasarım Mimarlık, Saydam Mimarlık Tasarım Geliştirme

Skybox üyeliği ve özel girişleri kullanma imkanı ile BlackBox İstanbul, ziyaretçilere ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor. Çağdaş tasarımı ve 21 adet özel yeme/içme alanları ile ziyaretçilerine keyifli bir deneyim yaşatıyor. 19 Haziran'da Travis performansı ile açılacak olan Black Box İstanbul, 20 Haziran'da Bob Dylan'ı konuk edecek.

Black Box İstanbul nerede, öğrenmek için tıklayın!