Bodrum’da konut fiyatları yüzde 30 arttı!

Bodrum’da konut fiyatları yüzde 30 arttı!

Kovid-19 salgını vatandaşı yazlık bölgelerde konut arayışına yöneltti. Bodrum’da da konut satışlarının bu sebeple arttı. Bölgede gayrimenkul yatırımları arttı. 


Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs her sektörü etkiledi. Vatandaşın sakinliğe, denize ve ormana olan ihtiyacı da konut tercihlerini değiştirdi. 

İstanbul-Bursa-İzmir-otoyolu ile 3.5 saatte İzmir'e ulaşılması, İstanbul-İzmir-Çanakkale köprü bağlantısı, İzmir-Aliağa-Çandarlı otoyolu projesi gibi projelerle İstanbul’dan ulaşımın daha kolay ve hızlı hale geldiği Ege Bölgesi’nde konut projelerine olan talep daha da arttı. Hürriyet'te yer alan habere göre; ulaşım avantajlarının yanında Kovid-19 süreciyle beraber vatandaşın değişen ev beklentisi, beraberinde yazlık ve kışlık olarak kullanılabilecek müstakil projeleri de tercih etmesine sebep oldu. 

Bodrum’da konut satışlarının rekor üstüne rekor kırdığına dikkat çeken Huzzak Yapı ve Art Tech City Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Mimar Mustafa Fatih Demir, “Bodrum’da 2020 yılının ilk sekiz ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre konut satışları yüzde 34,33 oranında arttı. Talebe oranla arzın yetersiz kalmasından dolayı da Bodrum’da konut fiyatları yüzde 30 oranında arttı” diye konuştu. 

ZİYARETÇİLER MAVİ VE YEŞİL ÖZLEMİNİ GİDERMEK İSTİYOR

Mustafa Fatih Demir, ziyaretçilerin maviye, yeşile ve zengin sosyal alanlara karşı bir özlem içerisinde olduğuna vurgu yaptı.

Benzer ilgiyi Bodrum’da yapımına devam ettikleri Huzzak Hayat Country Bodrum Projesi’nde gördüklerini vurgulayan Demir, projeye ilişkin şunları kaydetti: 

“Ege’nin İncisi Milas Kazıklı koyunda, denize 460 metre mesafede hayata geçirdiğimiz projemiz  koruma altındaki devlet çam ormanları içerisinde yeşilin ve mavinin bütünleştiği bir lokasyonda bulunuyor. Yüzde 81’i yeşil alana ayrılan, 64 villa dairenin olduğu projemiz içerisinde yer alan müstakil giriş ve bahçe, peyzaj alanları, açık havuz, açık fitness alanı, voleybol ve basketbol sahası, kamelyalar, açık çocuk park, açık otopark, Mandalya Yat Limanına yakınlığı gibi özellikleri insanların projemize olan ilgisini daha da arttırıyor. Projemize gelen yoğun ilgi projemize yatırım yapan insanları da mutlu etti. Bodrum ve civarında yaşanan konut fiyatlarında ki artış projemiz içinde geçerli oldu ve insanlar ger geçen gün kazandıkları bir yatırımın sahibi olmuş oldular.”,

Bağdat Caddesi'nde konut fiyatları yükseldi!