Bodrum'un en 'zen' mekânında tarifsiz panoramada bir taş ev

Bodrum'un en 'zen' mekânında tarifsiz panoramada bir taş ev

Bodrum'un en `zen' mekânlarından Geriş, Çoban Burnu'ndan Kızıl Burna kadar uzanan geniş bir manzaraya sahipHollandalı bir çiftin sahip olduğu bu taş ev ise Bodrum'da kalabalıktan uzak bir yaşam sunuyor.

Eskiden doğası, sakinliği, denizi ile görenleri kendiden geçiren Bodrum şimdi kalabalık plajları ile Bodrumseverlere alternatif kaçış yerleri yaratıyor. House Beutiful dergisi de bu ay yayınlanan sayısında Bodrum'un Tibeti olarak tanımlanan Geriş bölgesinde Hollandalı bir çifte ait bir taş eve konuk oldu. Bodrum'da hakim bir manzaraya sahip iki katlı bu taş evin alt katında mutfak, salon ve çalışma odaları bulunuyor. üst katta ise gökyüzü ve denizi hem gündüz hem de gece muhteşem bir manzara ile izlenebilecek geniş bir teras ile iki yatak odası yer alıyor.

Nostaljik şömine
15 dönüm arazi içinde bulunan taş evin çevresi defne, yasemin, zakkum, dağ kekiği ve pitos bitkileriyle çevrelenmiş. Taş dokuların oturma odasından yatak odasına kadar farklı yaşam alanlarına farklı bir hava kattığı evde büyük mobilyalar yerine küçük mobilyalar tercih edilmiş. Evin üst katında bulunan yatak odasınını dekorasyonunda farklı rekteki taş dokuları dikkat çekerken yalın dekorasyon terasta sağlanan zen ortamını iç mekana da taşıma olanağı sunmuş. Evin koridorlarında farklı coğrafya ve kültürlerden alınan dekorasyon eşyaları ile hareketlendirilirken mutfaktaki şömine ortama nostaljik bir hava katmış.
Sabah Emlak