Brezilya'da dünya kupası için inşa edilen statlardaki iş kazaları yüzünden eylem yapıldı!

 Brezilya'da dünya kupası için inşa edilen statlardaki iş kazaları yüzünden eylem yapıldı! Brezilya'da dünya kupası için inşa edilen statlardaki iş kazaları yüzünden eylem yapıldı!

İnşaat işçilerini temsil eden sendikaya dayanarak güvenlik koşullarını ve inşaatın hızlandırılması için yapılan baskıyı protesto etmek amacıyla Manaus kentindeki stat inşaatında çalışan yaklaşık bin 800 işçinin iş bıraktığını duyuruldu....

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Brezilya'da, 2014 Dünya Kupası için inşa edilen bir statta meydana gelen kazalardan sonra inşaat işçileri iş bırakma eylemi yaptı.


G1 internet sitesi, inşaat işçilerini temsil eden sendikaya dayanarak güvenlik koşullarını ve inşaatın hızlandırılması için yapılan baskıyı protesto etmek amacıyla Amazon bölgesinde bulunan Manaus kentindeki stat inşaatında çalışan yaklaşık bin 800 işçinin iş bıraktığını duyurdu.


Bölge yetkilileri daha önce inşaatın tamamlanmasının hızlandırılması amacıyla işçilere baskı yapıldığı iddialarını yalanlamıştı.


Manaus kentindeki inşaatta çalışan 2 işçi hafta sonu can vermişti.  İşçilerden biri 35 metre yükseklikten düşmüştü.


Aynı stadyumdaki inşaat martta da bir işçi kazada hayatını kaybetmişti.


Sao Paulo kentinde geçen ay inşaat halindeki stadyumun kısmen çökmesi sonucu 2, haziranda başkent Brasilia'daki inşaatta da 30 metreden düşen bir işçi yaşamını yitirmişti.


AA

pus