Buca Metrosu'nun temeli 2018'de atılacak!

Buca Metrosu'nun temeli 2018'de atılacak!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Muhtarlar Bulaşması" etkinliğinin ikincisinde Buca'daki muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, Buca Metrosu'nun projesinin tamamlandığını ve temelinin 2018 yılında atılacağını belirtti.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun muhtarların sorunlarını dinlemek amacıyla Karabağlar'dan başlattığı "Muhtarlar Buluşması" etkinliğinin ikincisi Buca'da gerçekleşti.


Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve  İzmir  Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı toplantıda, ilçedeki 47 muhtar sorun ve taleplerini belirtti.Toplantının açılış bölümünde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir'in işi, ilçe belediyesinin işi demeden kentin tüm eksiklerini gidermeye çalıştıklarını belirterek, ilçe belediyelerin projelerine de maddi destek verdiklerini dile getirdi.


Buca metrosu yolda

Buca'nın en büyük sorununun ilçede yaşanan trafik sıkışıklığı olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Tınaztepe, Çamlıkule'den Üçyol'a kadar planladığımız Buca metrosunun projesi bitti. Şu anda Bakanlık'ta.. 2018 yılında temelini atacağız" diye konuştu. Başkan Aziz Kocaoğlu, Homeros Bulvarı'nda ise kamulaştırmaların devam ettiğini belirterek, "Askeri bölge ve mezarlığın altını tünelle geçeceğiz. İhale ve yer teslimini yaptık. Ayrıca Altındağ'da Musevi mezarlığı olarak bildiğimiz bölgeden viyadükle Otogar'a ve Çevre Yolu'na bağlanacak viyadüğün ihale ve yer teslimini de yaptık" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Buca'nın merkezinde yer alan Şirinyer Parkı'nın ilçeye yakışan bir hale getirilmesi için harekete geçtiklerini söyledi. Buca Belediyesi ile birlikte uzun süre davalarla uğraştıklarını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "Şimdi o problem bitti. Buca'nın buluşma noktası haline getireceğiz" dedi.İzmir Büyükşehir Belediyesi