26 / 09 / 2022

Bursa Demirkapı'daki kentsel dönüşüm başlıyor!

Bursa Demirkapı'daki kentsel dönüşüm başlıyor!

İmza attığı önemli projelerle şehri baştan aşağı yenileyen Osmangazi Belediyesi, Uludağ'ın ihtişamını ortaya çıkaracak Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'ni hayata geçirmek için gün sayıyor.Daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi oluşturmak adına kentsel dönüşüm alanında Türkiye'ye örnek çalışmalar yürüten Osmangazi Belediyesi, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'ne hız kazandırdı. Uludağ eteklerinde toplam 68 bin 929 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi, konutları, ticari alanları, yeşil ve sosyal donatı alanları ile Türkiye'ye rol model olacak. Bölgenin coğrafi ve kültürel yapısına uygun olarak hazırlanan projede, 102 blok, 234 adet 2+1,28 adet ise 3+1 olmak üzere Demirkapı'ya mimarisiyle fark yaratan toplam 262 konut yapılacak. Konutların yanı sıra projede 8 adet ticari alan olacak. Yeşil alanlarıyla ön plana çıkacak olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesinde 55'i kapalı ve 70'i açık olmak üzere, toplam 125 araçlık otopark yapılacak. 


SADECE ONAY BEKLİYORUZ


Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Demirkapı projemiz hazır. Son şeklini verdiğimiz projeyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayını bekliyoruz. Bakanlığın onaylamasının ardından çalışmaları başlatacağız. Kent estetiği ve mimari kültürüne uygun bir proje hazırladık. 


Bölgenin coğrafi yapısı çeşitlilik arz etse de, inşa edilecek konutlar, dağ yamaçları dediğimiz bölgenin sosyal ve kültürel yapışma, coğrafi şartlarına uygun olacak. Demirkapı Projesi, Uludağ'ın ihtişamını ortaya çıkartacak güzel bir çalışma olacak" diye konuştu. 


A Gazete


Osmangazi Belediyesi, Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi nin ardından kentsel dönüşüm çalışmalarında ikinci perdeyi Demirkapı ile açıyor. Son şeklini alan proje, konudan, ticari alanları, sosyal donatı ve yeşil alanları ile Uludağ eteklerindeki Demirkapı Mahallesinin çehresini tamamen değiştirecek. 


Daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi için kentsel dönüşüm alanında Türkiye'ye örnek çalışmalar yürüten Osmangazi Belediyesi, Demirkapı kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmek için gün sayıyor. Uludağ eteklerinde toplam 68 bin 929 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan Demirkapı kentsel dönüşüm projesi, konutları, ticari alanları, yeşil ve sosyal donatı alanları ile Türkiye'ye rol model olacak. Bölgenin coğrafi ve kültürel yapışma uygun olarak hazırlanan projede 102 blok yer alacak. 234 adet 2+1,28 adet ise 3+1 olmak üzere Demirkapı'ya mimarisiyle göze çarpan toplam 262 konut yapılacak. Konutların yanı sıra projede 8 adet ticari alan olacak. Yeşil alanlarıyla ön plana çıkacak olan Demirkapı kentsel dönüşüm projesinde 55'i kapalı ve 70'i açık olmak üzere, toplam 125 araçlık otopark yapılacak. 


PROJEMİZ HAZIR 


Uludağ yamaçlarında gerçekleştirilecek kentsel dönüşüme öncülük edecek olan Demirkapı kentsel dönüşüm projesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Demirkapı projemiz hazır. Son şeklini verdiğimiz projeyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayını bekliyoruz. Bakanlığın onaylamasının ardından çalışmaları başlatacağız. Kent estetiği ve mimari kültürüne uygun bir proje hazırladık. Bölgenin coğrafi yapısı çeşitlilik arz etse de, inşa edilecek konutlar, dağ yamaçları dediğimiz bölgenin sosyal ve kültürel yapışma, coğrafi şartlarına uygun olacak. Demirkapı projesi Uludağ'm ihtişamını ortaya çıkartacak güzel bir çalışma olacak" dedi. 


Şehir Gazetesi 
Geri Dön